BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
04 KASIM 2015 / 15:10

Ah Barbi Ah

Barbi barınağa geldiğinde yerinde duramayan kıpır kıpır 8 aylık bir çocuktu. 1.5 sene kadar önce sahiplendirdik. Fakat 2 ay kadar önce hafif sendelemeye başlayınca sahibi özel kliniğe götürüp tedavisine başlattı. Buraya kadar iyi. Sorun sonra başladı. Tedavisi boyunca iyileşeceğine sahada kötüye gidince sahibi beni aradı "barbi çok kötüleşt"i dedi. "Klinikten tedavisi nedir bana bildirir misin" dedim. Ertesi gün tedavi reçetesi geldi, şok oldum. Hemen güvendiğimiz başka bir kliniği aradım. Tamamen yanlış tedavi yapılmış. 3 haftada 1 yapılması gereken kortizon haftada 1 yapılmış hem de 3 doz uygulanmış. Hayvanın tüm bağışıklığı çökmüş kortizonun yan etkisi gözler fırlamış glokom olmuş kansızlık anemi karaciğer böbrek iflasa doğru gidiyor. Hemen tedaviye başlandı fakat sahibi artık haklı olarak isyan etti kan tahlilleri tedavi masrafları dayanamadı kendi sağlık sebeplerinden dolayı "Barbiyi size getiriyorum" dedi ve bugün Barbi barınağa geldi. Yemek yemiyor yoğunluk bakım sıvısı ile besliyor ,serum verdik ve sonra kliniğe götürdüm . Muayene ve son durum değerlendirmesi yapıldı. Yürüyememesinden vazgeçtik hayatını kurtarmaya odaklandık. Barbi de ciddi anemi glokom var. Reçetesi neurocarmen 2000 enj zalaton damla Ferrum Dodeks amp gerekli.

Barbiye sponsor veya tedavi masraflarına destek bekliyoruz. Yakın eczaneden ilaçları sipariş verdik birazdan alıcağız ve borca yazdıracağız tedavisiz bırakamayız. Barbiyi ve hiçbir çocuğumuzu. Umarım Barbiyi yaşatırız ve ayağa kaldırırız. Son sözüm Veteriner Kliniği açan fakat yetersiz veteriner dahil tüm hekimlere lütfen canlıların hayatıyla oynamayın insan veya hayvan .İşinizi tam layıkıyla yapın diplomayı alıp tecrübesiz iken klinik açmayın günahı büyük.

Her zaman kendini ispatlamış güvenilir hekimlere kendinizi veya patili dostlarınızı emanet edin .
Klinik ismini soran arkadaşlar; Tam isim yazamıyoruz semt yazıyorum Erenköy de bir klinik . Yargıya gitme durumu var fakat yazılı reçete vb belge olmadığı için şu an beklemedeyiz. Şu an için en önemli şey barbie nin yaşaması için çaba sarf etmek umarım barbie ile yaşam şavaşından galip çıkarız.

--------

Orman kızın cici annesi Ergin Annemiz, haberi okur okumaz veterineri arayıp durumu anlatmış ve kararını vermiş beni aradı Barbie kızın tedavisini üstleniyorum dedi.

Yarın sabah reçeteleri, tüm tahlilleri ve bugün aldığımız tüm ilaçlarla Barbie yi özel bakıma yolluyoruz.Klinik de Barbie için özel oda bile şimdiden ayarlandı. Teşekkürler Ergin anne ve tüm iyi Dilek'lerini dualarını ,yollayan DOSTLARIMIZ iyi ki varsınız. Barbie nin durumu kritik umarım tüm çabalarımız emeklerimiz ile Barbie yi yaşar ve ayağa kalkar.

12063728 12187936