BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
14 EKİM 2010 / 13:56

hayvansever gazetesi duyurusu!

16 EKİM 2010 tarihinde gerçekleştirilecek eylemlerde; taşkınlığa neden olacak, suç unsuru teşkil edecek girişimlerde KESİNLİKLE yer almayacağımızı bildirmek isteriz. Sizlerden de bu hassasiyeti göstermenizi ve HAKLI olduğumuz bu davada haksız duruma düşmemek için çok dikkatli davranmamız gerektiğini unutmamanızı rica ediyoruz.
İzmir Bornova'da yaşanan korkunç katliamın ardından; 
Bu ve benzer olaylara karşı farkındalığı arttırmak ve HAYVANA UYGULANAN ŞİDDETİN KABAHATLER KAPSAMINDAN ÇIKARTILARAK SUÇ SAYILMASINI sağlamak amacıyla 16 EKİM 2010 tarihinde birden fazla ilde çeşitli eylemler gerçekleştirilecek.

Hayvansever Gazetesi olarak bu eylemlerde, taşkınlığa neden olacak, suç unsuru teşkil edecek girişimlerde KESİNLİKLE yeralmayacağımızı bildirmek isteriz. Sizlerden de bu hassasiyeti göstermenizi ve HAKLI olduğumuz bu davada haksız duruma düşmemek için çok dikkatli davranmamız gerektiğini unutmamanızı rica ediyoruz.

Amacımız; toplumun yaşanan bu vahşet ve benzeri daha yüzlerce, binlercesine DUR diyebilmesi için bilinçlendirilmesi ve bu davranışların kabahat yerine SUÇ sayılmasını sağlamak için gereken düzenlemelerin yetkililer tarafından gerçekleştirilmesini sağlamaktır.

15 Ağustos 2010'da Taksim'de oturma eylemi ile çıktığımız bu yolda; aynı kararlılık ve inançla, HAYVANA UYGULANAN ŞİDDETİN SUÇ SAYILMASI için sesimizi duyurmaya 16 Ekim Cumartesi günü yapılacak eylem ile devam edecek ve ardından 17 Ekim Pazar günü, 32. Avrasya Maratonu'nda sessiz çocuklarımıza ses olabilmek için koşacağız.

Yasa değişene kadar bıkmadan, vazgeçmeden...

Saygılarımızla,
Hayvansever Gazetesi