BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
07 ŞUBAT 2008 / 09:40

Yaşlı Garip kızımızdan mektup var.

Merhaba Meral Hanım,

Garip çok iyi. Eşimle dün eve gelmeden önce, bir cafeye uğradık. Montumu serdim altına, yanıma oturttum. Neler yaptı bir görseniz, kıpır kıpır bir oraya bir buraya sürtünüp durdu, elimi yaladı. Sonra eve geldik, bir güzel yıkadım onu, kuruladım. Onun için bir yatağımız vardı evde zaten, kedilerin kullanmadığı. Geniş bir odaya koydum onu, üstüne yatırdım. Çok mutlu gerçekten. Beni görünce deli gibi halılara, yatağına, bana sürtünüp duruyor. Poposunu havaya kaldırıp kafasıyla oraya buraya sürtünüp kuyruğunu sallıyor. Bunların oyun ve mutluluk hareketleri olduğunu, annemlerdeki köpeğimizden biliyorum. Onun dışında huzurla uyuyor. Kedilere birazcık gösterdim, koklamak istediler. Büyük kedimize sırtını koklatıp çektim hemen, birşey yapmadı ama kucağıma alıp garibin yanına getirdim, bayağı tısladı. Ama daha çok kuru gürültü sanırım. Ayrı yerlerde tutacağım on- on beş gün. Sonra bu sabah gezmeye çıkardım onu. İnanın çok mutlu oldu. Çimlere bayıldı. Çiş kaka yaptı. Gerçi çıkarmadan önce de halıya yaptı ama hiç sorun değil. Asla gazeteye götürüp, hayır buraya yapacaksın diye bağırmayacağım. Bunu öğretmeye çalışmak ona eziyet olacak. Çünkü yavrum aslında gazeteye yapmak istedi ama tam göremediği için gazetenin üstüne basıp, poposunu dışarıda bıraktı. Ben onu sık sık gezdireceğim. Gerçekten hiçbirşey duymuyor. Bugün eve misafir gelecek diye süpürge yaptım, onun odasına da girdim, burnunun dibine kadar geldim süpürgeyle, hiç duymadı, uyanmadı. Az önce dayanamadım, yaş mama verdim, hepsini yedi. Size resimlerini de yollayacağım. İstediğiniz zaman, Garip'i özlediğiniz her zaman evimize bekleriz, onu özleyen tüm annelerini de. Kısacası herşey çok iyi. Umarım böyle devam eder. En kısa zamanda görüşmek üzere.

Hoşçakalın.

Sevgiler Rüya anne

06.02.2008

Tekrar merhaba Meral Hanım,

garip2.jpgGarip göz muayenesini oldu. Doktor, büyük ihtimalle daha iyi görecek dedi. Tıbbi terimlerle birşeyler dedi. Aklımda değil. Ama bilmemne yüzünden bilmemne perdesi inmiş gözüne. Birine iyice inmiş, diğeri henüz başlangıç aşamasındaymış. En ufak kaldırımı bile görmüyor, tökezliyor, duvara çarpıyor. Ama doktor şimdi bir sürü antibiyotik verdi. Bir süre onları uygulayacağım, sonra yine doktora gideceğiz, gözünün iç göz kapaklarına iğne yapacaklar. Umutlu olduğunu söyledi doktor ve size süper haber antibiyotikler henüz bitmeden Garip'in sağ gözü daha net gözüküyor ve onu test etmek için onun önünde bir sağa bir sola hızlı hızlı gidiyoruz, gözleri bizi takip ediyor. Mutluluktan çıldırmak üzereyim. Tabii şu an yine flu görüyordur ama daha iyi olacak. Ancak antibiyotikler günde dört kez. O yüzden bir süre onu yalnız bırakamayacağım. Aynı zamanda kulak damlaları da var. Bu sorunlarımızı halledince yanınızda olmayı çok istiyorum. Şimdilik kusurumuza bakmayın lütfen. Ve başka süper haber, ilk geldiği iki gün denedim, ilgilenmedi ama şimdi bugün oyuncak verdim, onu ısrıyor, ağzına alıp kafasını sallıyor, yakalamaya çalışıyor. Arabesk olmak gerekirse yani saadetin en büyüğünü yaşıyor yavrum :) Haftaya diş taşları temizlenecek, dediğim gibi kan testi, kalp röntgeni vs olacak. Herşey çok güzel olacak umarım.

gari03.jpgYa unuttum yazmayı, bir de geçen gece kedilerimizle aynı odada serbest bıraktık hepsini. Garip uyuduğu için ortam daha rahattı kediler için. Hiç birşey yapmadılar. Hatta gayet rahattılar, aynı odada uyudular, biz varken tabii. Son bir şey, Garip'e yeni isim aradık, Garip dedikçe içim acıyordu çünkü, anlamlı birşey olsun dedik, ama onlar da sevgi  falan gibi insan ismi oluyordu. En sonunda felsefe sözlüğüne baktık, Marga koyduk adını, Budha'nın öğretisinde ''mutluluğa giden yol'' demekmiş. Artık Marga oldu adı.
Dışarı çıkardığımız zamanların dışında çalışma odamızda kalıyor Marga. Halıyı falan kaldırdık ortadan. Şimdilik çok az resim yolluyorum size. Marga'nın kaldığı çalışma odamız, yani Marga'nın odası.
Hoşçakalın
Sevgiler