BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
02 ARALIK 2007 / 12:57

Teşekkürler

Başta Meral Hanım ve tüm hayvansever dostlar, yoğun gayretiniz için size yürekten teşekkür ediyorum.Yedikule hayvan barınağı ile tanışıklığım yaklaşık 10 yıl öncesine dayanıyor o zamanlar minik,şimdi melek olan kızım mixi sayesinde....

Kendimi hayvansever bir insan olarak tanımlayabilirim.13 yıl boyunca birlikte olduğum kedim,babamın benzincide bulduğu ve sahibine ulaşıncaya kadar yaklaşık 15 gün misafirimiz olan köpekcik,kedimle aynı evi paylaşmaları için çok mücadele ettiğim ama sonunda pes ettiğim muhabbet kuşum, büromdaki masamda iki küçük balığım. Yüreğimde hepsi için yer var... Benim için kedimin ayrı bir yeri vardır hayatımda.Evimde beslediğim ilk hayvanımdı ve onunla birlikte büyüdüm diyebilirim.

Evimize geldiği ilk günden başlayarak 13 yıl boyunca büyük bir fotoğraf albümü oluşturduk onunla.26/09/2005 tarihinde kaybettim. Hayvan beslemek çok sıcak bi duygu ama ölümleri çok kötü etkiliyor insanı.Kedimin akciğerinde problem oluştu,15 gün boyunca her gün iğneye götürdüm onu,bi kandil akşamı geç bir vakitte taşikardi geçirdi, Zeytinburnu Veteriner Kliniği'nde hava verilerek ve iğnelerle zor kendine getirdik. Güzel anılarımız çok fazla ama böyle zor zamanlar da geçiridiğimiz için eve yeni bir hayvan alma cesaretini bulamadım kendimde.

Şu an için sitemizin bahçesinde yaklaşık 10 gün önce, 4 yavru dünyaya getirdiği için gururla dolaşan bi kedimiz var. Arkadaşlarla her birimiz birini sahiplendik. Sitenizde boğazı bistüri kesilen köpeği, pitbulun önüne yem olarak atılan kedinin görüntülerini görünce duyduğum acıyı tarif etmem imkansız. İnsanlar nasıl bi duyguyla böylesine bir vahşiliği yapabilirler ki ?

Metropol kentlerde ne yazık ki,insanlar-insanların acılarını bile görmezden gelirken o savunmasız canlılara şefkat beklemek saf bir iyi niyetlilik haline geldi.Hadi sevmiyorsunuz diyelim hiç değilse zarar vermeyin n'olur !!!

Biresysel olarak zaten konuyla ilgiliyiz ama sitenizdeki linkler sayesinde maddi anlamda da ben ve arkadaşlarım elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Sevgiler....

Serpil NABACAN

04.05.2007

Bu köşeye yazılarınızı göndermek için meralolcay@mynet.com