BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
28 TEMMUZ 2008 / 17:36

Tarçın'ın hikayesi

SN.HAYVAN DOSTLARI !

Benide aranıza kabul ettiğiniz için teşekkürler ederim.
Bizim sevgili köpeğimiz TARÇIN ile hikayemiz biraz rastlantı ve tesadüflerle olmuştur. Zira eşim ısrarla evimize köpek alalım demesine rağmen beni ikna edememiştir.Çünkü beni gençliğimde bir köpek ısırdı ve o günden beri köpekleri fazla sevmem. Ama diğer hayvanları zaten sevmem. Eşim beni ikna etmek için palyaço gibi boyanmış , ilk defa yaprak dolma sarmış , türlü şaklabanlıklar yapmış olmasına rağmen ikna edememiştir.Buna rağmen sadece barınağa giderek bakmaya bilgi ve görüş almaya ikna etmiştir.

Bir gün Fatih belediyesi Yedikule hayvan barınağına telefon açarak tarif ve adresini aldık barınağa gittik  .allahım o nekadar çok köpek biz bir tanesini düşünürken orada 2-3 bin köpek olduğunu öğrendik. Ne yalan söyliyeyim daha dışarda konuya isteksiz bakmaya başladım. İçeri zorla girdik bizi kapıda bir hanım karşılayınca şaşırdık.

sizinkoseniz017.jpgBarınak yetkilisi olduğunu ve ne aradığımızı sordu . Bizde bir yavru almayı düşündüğümüzü diğer köpeklerin havlamaları arasında bağırarak ve sn. MERAL hanımın kulağına söyledik. Bize öyle bir baktıki eyvah dedim şimdi üstümüze diğerlerini salalacak galiba hakkımız olmayan bir şey istedik diye şaşırdım. Zira soruları ve bakışı şimdiden hayır der gibiydi. Başladı bizi tanımak için sorular sormaya kim olduğumuzu,ne iş yaptığımızı, kaç yıllık evli olduğumuz,çoluk çocuk sahibi olup olmadığımız nerede oturduğumuz,daha önce bakıp bakmadığımız,neden istediğimiz bu ve bunun gibi sorular.

Bende eşime bn.nın çocuğunu değil köpek istediğimizi neden bu kadar sorular sordunu merak ettiğimizi söyledim. Bunun üzerine sn.Meral hn. bunların mutlaka cevaplanması gerektiğini ve sonuçta da uygun görürse verebileceğini söyledi.

Daha sonra sanıyorum ikna oldu ki görevliye içerden yavruları getirmesini ve içinden seçmemizi söyledi. İyide daha önce bilgimiz ve becerimiz yok hazırlığımız yok ,BENİM ALMAYA NİYETİM YOK . Nasıl seçebiliriz ki , neyse gelen yavrulardan teker teker eşimin kucağına verdiler şu mu olsun bu mu olsun diye  ben hiç biri olmasın diye bakarken bir tanesi eşimin boynuna sarıldı  eşim de hazine bulmuş gibi sevinip bu olsun dedi. Dedi ama sn. Meral hanım olur demedi . Başladı köpek ömrü 15-20 yıldır yaşarlar eğer bakamayacaksanız hiç almayın.nerede oturduğumuzu gelip evde bizleri ve köpeğin yaşam ortamını kontrol edeceğini ve ona göre vereceğini söyledi.

Bizde hanım sevinerek bende şaşırarak evrakları imzaladık telefon ve adresler bırakarak kucağımıza yavruyu aldık ve evin yolunu tuttuk.

hanım uçuyor bende nerede nasıl bakıp besleyeceğimizi düşünerek eve geldik. Hemen bir isim aradık o görevde bana verildi
isim babası olarak ve renginden esinlenerek adını TARÇIN koydum . Evde bakmaya başladık ne yer ne içer nerede yatar,
çiş kaka nasıl olur bunları sorarak ve yaşayarak bu günlere geldik. 2. haftasında SAPANCA da yazlıkda kış günü hafta sonu gittiğimizde  gece koynuma aldım üşüdüğünü düşünerek ısınmasını sağladım. eşinde arayarak bulamadı ismini söyleyince kafasını yorgandan çıkardı ve bizim sevgimizi fark etti. Daha sonra  sn.MERAL hanım bizi ve TARÇIN'ı kontrola geleceğini
söyleyerek evde kontrolu tamamladı ve bizimle yaşamasını beğenerek onayladı.
Zaten birbirimizi o kadar çok seviyor arıyorduk ki  herkes bunun farkındaydı. Tarçın'ımız sarışın ve uzun bacaklı bir bayan olduğu için ilk adetinden sonra yine barınakta kısırlaştırdık ve o uzun ve sevgi dolu yaşama  Antalya KALKAN 'da yaşamaya
karar verdik ve orada bir ev alarak yerleşmek üzere hazırlıklara başladık.

Bizim hikayemiz biraz uzun ve garip ama her şey sevgi dolu saatler ve günlerle  gelip geçiyor. bizler çok mutluyuz.
Hepinizinde mutlu ve sevgi günler geçirmenizi dileyerek SEVGİ BARINAĞIMIZA SAHİP ÇIKMAMIZIN GEREKTİĞİNİ VE ORADAKİ TÜM YAŞAYANLARIN  SEVGİYLE BERABER HER ŞEYE İHTİYACINI OLDUĞUNU bir kere daha  hartırlatırım.
Sevgili hayvan dostlarım.
ÖZLEM-METİN - TARÇIN