BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
27 AĞUSTOS 2009 / 07:14

söz vermeyiniz!!!

Yedikule Hayvan Barınağının,elini taşın altına koymuş bir avuç gönüllüsünden biri olarak,herkesten bir ricam var;lütfen yerine getiremeyeceğiniz sözler vermeyiniz!!
Bunu neden yazıyorum anlatayım..
Bize ameliyat olması için köpek getirip masrafını karşılayıp bunun yanı sıra ekstra yardım yapacağını söyleyen,bırakın yardımı getirdiği köpeğin masrafını bile karşılamayan insanlarla karşılaşıyoruz.
(Biz zaten dört ayaklı dostlarımızın karınlarını doyurabilmek peşindeyken,kliniğe borcumuz alıp başını gitmişken,kış yaklaşıyor neyi nasıl yapabiliriz derdine düşmüşken vs..)
Bizler gönüllüler olarak bu tür sözlere güvenip köpeği kabul edip de sonra verilen sözler de yerine getirilmeyince,ne yapacağımızı şaşırıyor insanlara güvenimizi yitiriyoruz.
Yükü maddi ,manevi başkasının omuzlarına atmakla hayvanseverlik olmaz kanımca..
Bunun yanında bizi mutlu eden örneklerde var.Geçen hafta bir hayvansever tedavi olması için yaralı bir yavru kedi getirdi.
Veteriner hekim arkadaşımız yavrunun tedavisini yapıp ayrıca iç dış parazit iğnelerini de yaptı.Bu kişiye bizim gönüllü hizmet verdiğimizi ve makarna  ihtiyacımız olduğunu
bir daha buralara yolu düşer de bize makarna getirirse sevineceğimizi söyledik ve bu kişi 1 saat sonra elleri makarna torbaları dolu olarak geri geldi. bu beyefendinin ismini alamadık ne yazık ki (çünkü  tahmin etmedik sözünde duracağını  hep tamam alırız,getiririz vb der giderler di...)makarnaları hemen bırakıp tekrar teşekkür edip gitti.Yalnız tedavi  sırasında kendisi ile sohbet ederken İstinye Park'ın otoparkında görevli olduğunu öğrenmiştim)
İşte böyle duyarlı hayvanseverlerin olması da bizi motive ediyor,mutlu oluyoruz.
Son söz olarak;herkesin kendine ne derece hayvansever olduğunu sormasını rica ediyorum.
Sevgilerimle
Yedikule Hayvan Barınağı gönüllü annesi
Sibel Molu.