BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
14 ARALIK 2009 / 19:12

Şanslı(eski adı derya)dan mektup var..


8 yaş civarı olup,gözlerimde katarakt olmasına rağmen beni seçtikleri için çok şanslıyım.Zaten adımıda ŞANSLI koydular.Evin 1,5 yaşındaki kedisi YUMOŞ beni 1-2 hafta içinde kabullendi.8 aydan beri bu evde olmama rağmen sokaktan o kadar çok korkuyorum ki,her tuvalet ihtiyacı için dışarı çıktığımda yine sokağa bırakacaklar diye düşünüyorum ve ilk başlarda ,yarım sokak boyu yürüyüp,ihtiyacımı gördükten sonra hemen evime dönmek istiyorum.Şimdi 1-2 sokak yürüyorum.Zaman içerisinde bunu da aşacağım.Evimi çok seviyorum.Huzuru,mutluluğu evimde Hülya anne ve Balamir babayla buluyorum.
           Çok uysal ve sessizim.Evde Yumoş kediyle yalnız kalabiliyorum.Havlamayı unutmuştum.Birkaç aydan beri sadece annem,babam evde yemek yerken kapı ziline birkaç kere havlıyorum.Yalnızken hiç havlamıyorum.
           Biz köpekler kaç yaşında olursak olalım hep sevgi doluyuz ve sizin sevginize muhtacız.
MERAL anneye de ayrıca teşekkür ediyorum beni tavsiye edip evlat edindirdiği için.Önümde yaşayacağım yaşlılık yıllarımı sevgi,huzur dolu bir evde geçireceğim için çok ŞANSLIYIM.İnşallah diğer arkadaşlarım da benim gibi şanslı olurlar.

Deryanın mektubuna ilave yapacağım bilgilenme ve örnek olma açısından..
Derya 2 sene önce barınağın önündeki sur dibine bir araç tarafından hem de traşlı vaziyette bırakılıp kaçılmıştı..
Dışarda dolaşan bizim serbest köpeklerden korkup can havliyle gazhane nin bekçi kulubesine sığınmış ve bekçinin haber vermesiyle gidip almıştık.Derya çok korkmuştu yemek bile yemedi intihar ediyordu.Önce ismini gazhanede bulunduğu için GAZO koyduk sonra gönüllümüz derya sayesinde  hayata döndüğü için ismini   derya olarak değiştirdik.
Hülya hn la Balamir bey defalarca barınağa geldiler kararsızlardı ,sonunda derya yı tavsiye ettim gene de tereddüt içinde tamam dediler.
Ve doğru tercih oldu derya şanslı, çok mutlu mesut yuvasında  artık içimiz rahat.
Yedikule ailesi olarak sahiplendirdiğimiz aile ile akraba oluyoruz ,görüşüyoruz ziyarete geliyorlar ,desteklerine devam ediyorlar..
Darısı diğer barınakda ki arkadaşlarının başına..derya yemek
Petshoplardan köpek almak yerine terk edilmiş bir cana yuvalarını açan her aileye sonsuz teşekkürler.
derya hülya balamir