BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
25 MART 2010 / 11:55

sakız dan mektup var!

Ekte yolladıgım resim sakızın bugun annesiyle sabah yuruyusunde cekilmis bir resimdir. :)
Köpekler büyümeyen cocuklar gibidir. Onun icin endişelenmekten onu düşünmekten onu sevmekten asla vazgeçemezsiniz.Tarifi zor olan büyülü bir bağ olur köpeğiniz ve sizin aranızda. Onun size karşı duyduğu koruma içgudusu aynı şekilde size gecer sevgisi baglılığı sadakati... hepsi karşılıklı yaşanır. O köpek biranda köpek olmaktan çıkar evinizin bireyi cocuğunuz kardeşiniz koruycunuz bebeğiniz herşeyiniz oluverir. Yıllarca bakar büyütür üstüne titrersiniz ve apansiz bir hastalıga tutulur. Yaşlanmıstır yada yaşlı hissetmeye başlar kendini. eziyet gibi geçer gunler. Eziyettir çünkü onun canı acır gözunuzun icine bakar sizin onun yanında olduğunuzu bilir fakat sizin elinizden onun acısını dindirmek için hiç birşey gelmez. En çokta bu yakar insanın canını ÇARESİZLİK.
Benim ilk çocugumun adı DAXtı sadece 13 sene yaşadı. Amansız yakalandığı kanser yüzünden aramızdan ayrıldı. Ölümü dayanılmaz bir acı ve boşluğa sürükledi bizi çünkü Dax benim ve ailemin göz bebegiydi. Çoğu insandan daha insan onurlu gururlu sevimli guvenilir bir dost bir abi bir kardeş Dax herşeydi...
Daxın öldüğüne alışamamışken babamın yolda bulup getirdiği kızımın adida Daxy oldu. Daxy yaralıydı öfkeliydi saldırgandı. Ama bunların tek nedeni daha once insanların ona davranıs sekli. Daxy büyük bir tavma geçiriyodu. Ama Daxy gerçek yuvasını bulduğunda kötü gunleri sona erdi cunku her ne olursa olsun onu sokaga atmıcak onu herseyden cok seven bir ailesi oldu basta babası Şükrü Çakır olmak üzere Daxy'nin üzerine titredik. Tekrar gulumsedi hayata kızım. Evet gülümsedi diyorum çünkü Daxy gülümseyen bir çocuktu. Fakat hayat bu her zaman istediğimiz gibi gitmiyor.Maalesef Daxy epilepsi hastalığına yakalandı. Maalesef bunu üzülerek yazıyorum Türkiyede hiçbir VETERİNER epilepsi hastalıgı hakkında yeterli bilgiye sahip değil. Biz veteriner veteriner gezdik çocuğum sabahlara kadar nöbet geçiriyordu fakat doktorlar hiçbişi yapamadı. Ne onun acısını nede onun yaşadıklarini anlamadılar çünkü onlar için Daxy eninde sonunda bir hayvan ama bizim için değil. Evet bu bilgisizlik ve cehalet yüzünden Daxy vefat etti. Acısı dayanılmaz. Kızgınım öfkeliyim üzgünüm kalbimin üstünde bir agrı oluyor kızımı düşününce çok erken gitti aramızdan yavrum ama biliyorum o şuanda bir melek ve acıları bitti.
Dax ve Daxy benim ve ailemin en acı kayıplarıdır. Daxy oldu evdeki boşluk ve tarifi olmayan sessizlik bitmiyordu. Hayvanlara yardım etmek Daxy'nin ruhunu sevindirmek istedik ve tabiki tekrar gulmek için bir neden.. veee Hayvan Barınagına gittik. Pet shoptan yeni bir bebek alamayacağımızdan değil sadece onu yapmak kolay aslında fakat orda terkedilmis minik çocuklara azda olsa bizimde yardımımız olsun istedik. Çokta iyi ettik. Şimdi kızımın adı SAKIZ.
Sakız kızın artık onu koruyan kollayan herseyden cok sevicek olan bir ailesi var. Oda evini sevdi oyuncaklarini yatagini bizi sevdi. Sevdiğini biliyorum cunku dans ediyor. Evet bu kızım biraz fazla cimcime kıvırmayı seviyor.. Artık temiz sıcak bir evi yuvası hergun onune konan yemegi onun için deli olan bir ailesi var. Oda bunun icin bize teşekkür ediyor bunu nerden mi biliyorum cunku bunu bana gözleriyle söyledi. Dun ilk gecesiydi yeni yuvasında iyi geceler demek için onun yatagının yanına gittim sarıldım bana öyle bi baktıki onun dediklerini anladım. Fakat bize teşekkür etmene gerek yok aslında Sakız kız biz sana teşekür ederiz asıl..Hepimize umut oldun belki biz onu barınaktan kurtardık ama aslında sakız bizi kurtardı.Tekrar hayata bagladı evimize neşeyle geldi.. Hoşgeldi sakız kız.. İyiki geldin...
Yazımı bitirmeden once sunun altını cizmeden edemiycem.. Köpeklerinizi sevemicekseniz bakamıycaksanız almayın nasıl vicdansiz kalpsiz aşşağlık (..ve burda yazamayacağım bir suru şey geciriyorum içimden) insanlarsınızki onlari sokaga bırakabiliyorsunuz... Bunu yapan insanların o beğenmedikleri hayvan kadar değeri yok..! LUTFEN O HAYVANLARA YARDIM EDİN PET SHOPA GİTMEK KOLAY PEKİ ONLARI KİM KURTARICAK?

Resim 656
Pelin Çakırsakız kız