BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
06 ŞUBAT 2010 / 14:22

masum aşk


   Kimi bir kızı sever. Kimi anne babasını, kimi kankasını ,kimi arabasını, kimi ...   ,  en çokta kendisini sever tabi. Ama inkar eder tabiki. Ben çok aşk gördüm. En başta kendi aşklarımı tattım. Önce oyuncaklarıma aşık oldum .Sırasıyla arabalara, motorsikletlere. Okulla birlikte platonik olan asla dile gelmemiş aşklar yaşadım çocuk yüreğimle .Hepimizin omzunda en az bir arkadaşımız aldatıldığını veya karşılıksız aşkını anlatmıştır. Onunla ağlamışızdır. Teselli vermeye çalışmış ,bizde onunla içmiş yeri gelmiş ağlamışızdır. Aşkından dağları delenler, çöllere düşenler, denizleri aşanlar, ölene kadar hasret çekenler , bu dünyada kavuşamayıp melek olunca kavuşanlar bile var. Aşkın tabiatında.
        Ama dün gördüğüm aşk çok farklıydı. EN BÜYÜK AŞKTI. ASRIN AŞKIYDI DİYEMEM AMA HİÇ BİR KARŞILIĞI OLMAYAN KALPTEN HİÇBİR ÇIKAR ,KARŞILIK , BEKLEMEDEN  YAŞANAN AŞKTI. Müjde nin aşkı. Bir gün bir trafik kazası oluyor. İnsanlarımız duyarsızca yollarına , bir candan daha önemli olan işlerine umursamadan en fazla ay çok yazık diyerek devam ederken sonunda bir insan durup yaralı köpeği alıp tedavi ettirip Yedikule Hayvan Barınağına getiriyor. Haftada bir , iki ziyaret ediyor. Cumartesi sabahı gördüm bu aşkı  Müjde onu kurtaran tedavi ettiren annesinin yanına hiçbir köpeği yaklaştırmıyor. Küçük cüssesine bakmadan koca kangal Cesur" a, Efe" ye , Bulut" a kafa tutuyordu. Annesinin yanına bir metre yanaşana ona zarar vermeye kalkana , yan gözle bakana dünyayı dar ederim diyordu . Onu gözünden bile sakınıyordu. Annesine sordum dayanamadan. Ne kadardır bakıyorsunuz bu kadar sadık , bu kadar seviyor sizi dedim. Aldığım yanıtla hayvanla insan arasındaki farklı , hayvanların temiz kalbini sevgi dolu çıkar , karşılık beklemeden seven kalplerini bir daha gördüm. Çünkü Müjde ile annesinin aşkı , vefası  o trafik kazasıyla başlamış. Kalçasının kırık olmasına o kadar can acısına rağmen sesini çıkarmamış ona uzanan yardım eline. Hepimiz bir arkadaşımıza , akrabamıza yardım eder ve genellikle şunları söyleriz.
        _benim ona yaptıklarımın yanında bana yaptığı nankörlüğü bak...
        _ o kadar iyilik yaptım Ona , babası yapmaz ama aldığım karşılığa bak...vs. vs.
        Biz insanlar olarak çok büyük çoğunluğumuz bu yazı yayınlansa bile okuyup yazık ya baksana canııımmmm. diyeceğiz  en fazla. Çok merak ediyorum acaba KAÇ KİŞİ BU YAZIYI OKUYUP ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYACAK.. Taştan kastım çok büyük değil merak etmeyin. Yardım etmek içim illaha paranız olmasına gerek yok. Ben çevremdeki marketleri dolaşıp karton kutu topluyorum. Bir paket makarna getiriyorum. Böyle düşünen 10 kişi olsak kaç yavru doyar , kaç köpeğimizin altı kuru kalır bu soğuk günlerde. Bu arada karton toplarken insanlar  adamın tipine bak bu işte para var galiba diyorlar :)Onu da yapacak durumum yok diyorsanız bir çöp kovasını kaldırırken gelin BİR UCUNDAN DA SİZ TUTUN. Onu da yapamam diyorsanız gelin size sevgiyle bakan birini sevin. Onu bir kere sevin. Aradan zaman geçsin yine gelin size nerde kaldın niye gelmedin demezler.
        Ben din eğitimi almadım , pek fazla bilgim yok ama ülkemiz de köpek haramdır girdiği yerde namaz kılınmaz. Elbisene değerse orayı yıkaman lazım ellerini temizlemen lazım. Helallemen lazım derler. Av , bekçilik , vs. gibi bir amaç dışında köpek besleyenlerin sevapları eksilir derler. Köpek olan eve MELEKLER girmez derler. Peki bir bacağı olmayan , gözleri görmeyen bir canlıyı sokağa arabaların  arasına , onların gözüne çomak sokup gözünü oyanların , çenesine zevk olsun diye tekme atanların , dilim varmıyor ama tecavüz edenlerin arasına salanların EVLERİNE MELEK GİRİYOR MU ?
           Çok dilenci gördüm sağlam gözünü sarıp kör numarası yapan , bacağını arkadan bağlayıp kesilmiş gibi insanları sömüren , açım diye bayılıp topladığı paralarla bali içip , sokaklarda ölüm saçan insanlar gördüm.Keşke Zilli de bacağını arkadan bağlayıp kandırsaydı bizi. Bella felçli numarası yapıp biz gittikten sonra koşup oynasaydı diğer arkadaşlarıyla. Keşke Cesur " un ayaklarındakiler yara değil boyama olsaydı.Nisan numaradan yan yan yürüseydi.   
        Elimizi taşın altına koyalım. Hepimiz bir şeyler yapmaya çalışalım . AH , VAH , ... Haricinde :) Barınakta gönüllü olan , bence dünyanın en gönlü bol insanlarına sevgilerimi saygılarımı sunuyorum......benjamin
 Emre Çiçek