BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
17 AĞUSTOS 2010 / 13:39

goldi melek oldu!ve dublör goldi geldi:))


Goldi ve Tobi anneleri sokak da doğum yapmış bir köpecikti.
6 kardeşlerdi Pelin ve Tunç ailesi yavru köpek almak için barınağımıza gelmişlerdi.Amaçları tek bir yavru almaktı ben ne yaptım dersiniz :)
Tek olursa sıkılır, ağlar vb ajitasyonlarla iki kardeşi sahiplendirdim.
Hemen eve gitti iki yavru onlara özel yerler yapıldı .Çok mutlu bir yaşam sürdürdüler.Anne babası temel itaat kurslarına gönderdi kardeşleri diplomalarını aldılar.Her şey çok güzel gidiyordu.Ta ki
bir gün park da oynarken heyecanla yola fırlaması ve bir aracın altında kalmasına dek.

O gün itibari ile Pelin annenin duygularını paylaşmak istiyorum.

3 ağustoz 2010
"Sevgili Meral,

 

Her şey bitmiş değil.. 9 ve 10. omurlar üst üste değil yanyana amaaa kılıf bağları (omurga zarı) kopmamış. Sinirlerin ne kadar hırpalandığını bilmiyoruz.. Dün gece ve bu gece ve daha sonrası gecelerde de olacağı gibi Veteriner polikliniğinde Goldi ile başbaşayız.. Goldi çok güçlü, yemek ve su istiyor, sevinçle de yiyor.. İnatçı bir kız o ve yaşamayı seçti..

 

Köpişlerin kendi kendisini tedavi ettiği örnekler gördüm ben.. Ameliyat bile yapılmaz dedikleri köpişlerin yürüdüğünü mbiliyorum..

 

 Meral ömür bir tane.. Sevmek de öyle lay lay bir iş değil, ben de eşim de olabilirdi bu.. Ötenazi mi isteyecektk?? hayır !!!! Elbette bir çaresi var.. operasyon sonrası biraz bekleyip göreceğiz, sonrasında rehabilitasyon, son çare araba ! Ama  gittiğimiz çok veteriner  patadanak ötenazi dedi. hasta hikayesini dinlemedi, narkozdan yeni çıkmış bebeğe göz ucuyla tanı !! Eyvallah , saygı duyarım ama ötenazi son seçenek dahi değil..

KİMSE HARİKA HAYATLAR YAŞAMIYOR DÜNYADA ! BEN DE ! BELKİ KÖPEĞİM DE!! AMA SEVİYOR, SEVİLİYOR İNSANOĞLU.. BEN DE RABBİMİN BANA VERDİĞİ GÜÇLE ELİMDEN TEKNOLOJİNİN VE PARANIN ELİNDEN NE GELİYORSA YAPACAĞIM, EŞİM DE ÖYLE...

 

ÖMÜR BİR TANE VE ÇOK KISA.. İNANCIM VAR Kİ, BİR GÜN BİR YERDE BU KONUŞMAYAN ALLAH KULUYLA KONUŞUP HESAPLAŞACAĞIZ... VE YÜZÜME BAKTIĞINDA -BEN ELİMDEN GELENİ YAPTIM GOLDİ, KADER BANA BUNLARI GETİRDİ VE YAŞADIM, YAŞATTIM, DİYECEĞİM, İHTİYATSIZLIĞIMIZDAN DOLAYI DA ÖZÜR DİLEYECEĞİZ..

TUNÇ EVDE VE PERİŞAN AĞLIYOR, KENDİSİNİ SUÇLUYOR.. BU BİR KAZAYDI, BİZLER İYİ NİYETTEYDİK, KAZAYDI.. BELKİ DE TANRI FARKLI BİRŞEYLER PLANLIYOR..ÖMÜR VERDİKÇE GÖRECEĞİZ..

 

 

TANRIYA SIĞINIRIM VE GÜÇ İSTERİM ŞU KAHPE HAYATI BİRAZ OLSUN ASİL BİR SEVGİYLE YAŞAYABİLMEK ADINA..

 

O BENİM KIZIM, SEVDİM DEDİM.. SEVMENİN DE HAKKINI VERMEK ZAMANI.. KOLAY OLAN NE VAR ŞU DÜNYADA, HEPSİ UCUZ.. BEN PAHALISINI SEÇECEĞİM..

 

EMİNİM BANA YARDIMCI OLACAKSIN..

 

BİZE DUA ET..

SENİ SEVİYORUM..

 

PELİN3Ağustos gecesi
Merhaba,

 Goldi ameliyattan çıktı... Murat hocaya müteşekkirim.. En azından denedi.. gayet etik !!!! Etik insan sayısı kaç tane ki?????? Omurlardan 2 tanesi parçalanmış, üstte bir ödemle baskı olduğu için omurga aşağı düşmüştü. Ödemi ve baskıyı alıp omurgayı yukarı kaldırdı.. Bir bandaj ve üzerine metal bir sargıyla sabitlediler.. Gaz anestezi verdikleri için hızlı ve güzel uyandı.. Uyanınca biraz ağlayıp bize dertlerini anlattı. Şimdi bizi odaya aldılar, beni epey yaladı.. Ardından elimi tuttu ve derin bir uykuya daldı..

 

içim çok rahat.. Elimden geleni en lüx ve kaliteli şekilde yapmaya çalıştım.. Doktorumuz iyiydi.. İnsancıl ve etik davrandı... Muhteşem işler yapacağım diye girmedi ameliyata, elimden geleni yapacağım diye girdi, elimden geleni yaptım diye de çıktı.. Ben de zaten elinden geleni yapsın istedim.. İnsanın eline şifa verilince, geleni yapmalı, geri kalanı ahlaksızlıktır !!!!!!!!!!!!!

 

oldukça mutluyum.. Sonrasını zaman gösterecek.. Allahtan hayırlısını diliyorum..

 

ekip iyiydi.. petist ve Ada veteriner bizim için iyi bir misafirhane ve dost insanlarıdı.. Ameliyathane de kaliteliydi.. herşey güzeldi....

 

Umarım bundan sonrası da en az bu kadar güzel olur..

 Ben yine Goldi'nin yanında olacağım bu gece ama içim rahat.. Belki uyuya da bilirim.. yarın Petiste geçeceğiz, Petist bizi hiç yalnız bırakmadı, ameliyat saati dahi geldi ve kapıda bize psikolojik destek verdi.. Oysa ki veteriner Cihan yeni evli ve Z.Burnunda oturuyor.. Levent te 5 para almadan bizimle işi ne???????

 Biz de bu macerayla insan ve adı insan arasındaki farkı gördük..

 haberler şimdilik böyle.. Doktordan mucize istemedim, elinden geleni istedim, o da yaptı... Allah hepsinden razı olsun..

 sevgilerimle..

 Pelin

5ağustos 2010
Canım kızım Goldi, yemeklerini ve suyunu ham hum yiyor ve içiyor.. Bundan daha güzeli kaka ve çişini seri olarak yapıyor, yani beni bırakmadı.. O'na hep -ben seni bırakmadım, sen de beni bırakma, dedim. Bırakmadı.
Şimdi mutluyz, kortizon ve antibiyotik devm 15 gün daha.. Kakalarını ve kakalı kıçını tüm sevincimle izleyip temizliyorum.. Vet. Özgü eldiven veriyor almıyorum.. O'nun kakasını temizlemek ve kaka kokan ellerle gezmek bile benim için sosuz mutluluk..

1 aydan yavaş yavaş sürünecek. Bacaklarda ve kuyrukta derin his var. Sıkınca bacakları da kuyruğu da geri çekiyor.. Tanrıya kaldım... a- şıkkı paytak paytak yürüyeilir. B şıkkı tekerlekle yürüyebilir.. Tanrıya kaldım... Umarım paytak da olsa yürür ve yaşam kalitesi yükselir.. Hiçbir doktor -bu felçli kalacak keinlikle demiyor.. Kuyruktaki ve bcaklardaki derin his hepimizi umarsız bir umuda sürüklüyor..

 

Benim içinse tek şey önemlii.. Ötenzi yok.. Yaşayacak...

 sonrası tanrıya kaldı.. Dahası ben tanrıya kaldım... İlk defa Tanrıdan kuvvetle dünyevi birşy istedim taa içimden.. Taa içimden gecelerce uyumdım, başında oturdum, gözünü açınca beni görsün istedim, ki öyle de oldu.. Uyumdığım gecelerde ve sonrası her nefesimde, ilk defa Tanrıdan tüm nefesmle birşy istedim.. Şimdi tanrıya kaldım..

 Bir gece Tanrım bize hediye et Goldi'yi diye yalvardım.. Rüyamda bi zat kucağında Goldi'yle geldi, Goldi'yi kucağıma bıraktı -bu sizin hediyeniz, dedi...

 Ertesi gün ameliyattı ve Goldi istendik olarak yemek yiyor ve kaka/çiş yapıyor.. Yani yaşamımda kalacak.. Ötenazi yok.. Omur kordonu zarar görmemiş.. Belki yüüyecek.. Tanrıya kaldım..

haberleşmek üzere.
14ağustos
Aldığı kortizondan kaynaklı ciğerleri su topladı, oksijen takviyesi yaptık ama fayda olmadı.. 14 ağustps sabah 5 de fenalaştı ve beni bırakıp gitti..
15 ağustos 2010

 


"Deli gibi aranıyorum, bir iç rahatlığı, Goldi nerede diye.. Nereye gitti, mutlu mu, bir yere gitti mi diye.. Gece gündüz aranıyorum, en sonunda buldum bir ışık, sığındım, tesellideyim.. Bulduklarımın arasında, ruhların insanları duyduğu ama cevap veremediği de var.. yani en azından O'nu çok sevdiğimi duyuyor.. Ağlamayla karışık ama duyuyor ve dahası Tanrı O'nu özgürce koşup mutlu olacağı en güzel mekana, kendi mekanına , cennete çekti.. Ve dahası, herhalde insan dahil en fazla orada mutlu olur Goldi ve diğer hayvanlar..

Ve en güzeli, bir son durak orası, ben de bir gün yanına gideceğim, zaman kavramı yürek palavrası sanki..

 

İŞTE BULDUĞUM METAFİZİK GERÇEK

 

Kur’ân’ın hayvanlarla ilgili dikkat çekici bir ifadesi de, hayvanların ümmet olanak kabul edilmesidir. İslâmî gelenek ve literatürde özel ve önemli bir kavram olan ümmetin hayvanlar için de kullanılması gerçekten dikkat çekicidir: “Hem yerde hareket eden hiç bir canlı, kanatlarıyla uçan hiç bir kuş türü yoktur ki sizin gibi birer ümmet (toplum) teşkil etmesinler. Biz o kitapta hiçbir şeyi ihmal etmedik. Sonra hepsi Rab’lerinin huzuruna sevk edilip toplanacaklardır.” (En’âm sûresi, 38)

 

Hani melek oldu diyordunuz ya, sözde değil, özde bir gerçekmiş o..

 

herşey için sonsuz teşekkürler Meral anne..

 

sevgiler
PELİN GEÇGİL
**********
17 ağustos
Her zaman dediğim gibi biz bir aileyiz köpek değil çocuk veriyoruz ve akraba oluyoruz acılarımızı da ,sevinçlerimizi de paylaşıyoruz.
SEVGİLİ PELİN VE TUNÇ
GOLDİ MELKE OLDU EVET AMA SİZ ELİNİZDEN GELEN HER ŞEYİ MADDİ MANEVİ YAPTINIZ BU DURUMDAKİ BİR HAYVANA KİM BU KADAR EMEK VERİR.BENİM HER ZAMAN KARŞILAŞTIĞIM ŞEY KÖPEĞİNİ SEBEPSİZ VEYA SUDAN SEBEPLERLE TERK EDEN İNSANLAR.SİZ ÇOK FARKLISINIZ BEN DE BUNU BİLİYORDUM ZATEN.
GOLDİYİ UNUTMAYACAĞIZ YAZDIKLARIM ACINIZI HAFİFLETMEZ AMA BİR TESELLİDİR.UNUTMAYIN YEDİKULEDE DAHA ÇOK GOLDİ VAR KENDİNİZE GELİP SAKİNLEŞİP MANTIK VE DUYGU DENGESİNİ SAĞLADIĞINIZDA BEKLİYORUZ.TOBİYİ YALNIZ BIRAKMAMAK VE GOLDİNİN HATIRASI  ADINA.
GÜLE GÜLE GOLDİ  DARACIK,AĞAÇSIZ ,PİS SOKAKLARDAN SICACIK BİR EVE YUVALANDIN AMA KISA SÜRDÜ OLSUN KALİTELİ YAŞADIN!!!
18Ağustos 2010
Bugün ilginç bir şey oldu melek olan Goldinin aynısı geldi barınağa.
Hemen Pelin anneyi Tunç babayı aradım  hemen gelin diye.
Apar topar yola çıktılar ve  barınağa geldiler.Ve şok oldular hemen hemen aynısı goldinin , sadece bacakları biraz kısa o kadar huyu bile aynı.Şu allahın işine bak birini aldı hemen aynını gönderdi.
Duyarlılıkların dolayı Pelin anneyi ve Tunç babayı kutluyorum acılarının tazeliği muhtaç bir cana tekrar yuvalarını açmalarına engel olmadı.Bencillik yapmadılar dediler ki bizim 2 köpeklik yerimiz vardı biri melek oldu ama muhtaç çok hayvan var biz birini daha kurtaralım.

19 ağustos
********************


merhaba,

 

Goldi'nin dublörü Goldi 2 ve Tobi'yi dün veterinerimize misafir bıraktık. Evde temizlik vardı ve Tobi'nin şapkasından ötürü Tunç'un ofis asma katında hareketi kısıtlıydı.. Sağolsun Petist dost ve bizi kırmıyor böyle durumlarda.. neyse.. Bizim dublör Goldi bütün gün veterinerin bahçesini kazıp toprağın içerisine çukur açıp içinde yuvarlanmış.. Tüm temizlik battı tabii. Veteriner Özgür, -bu köpiş bahçeli bir yerden gelmiş, ev köpişi bunları yapmaz, dedi. Velhasıl bizim Tobiş'te böylesi bir kültürleme yok!.. Bu sabah aldığı iç parazit hapının etkisiyle parazit döktü.. Yani adamlar iç-dış parazit de yaptırmamış.. Tuvalet eğitimimiz de yok, ortalığa yapıyoruz, inşallah çok geç kalmamışızdır ve eğitim oturur.

 

Tobi ve dublör Goldi birbirlerine alıştılar.. Çok da can cana olmasalar bile karşılıklı uyuyabilecek kadar medeniler.. Tobi ve Goldi çok çevik hayvanlardı, evde koltukların üzerinde ring seferi yaparlardı, o kadar hızlıydılar ki bazen sadece k.rengi ve sarı renklerini görürdük, hızla dönerlerdi.. Bu gün, işe giden babasının peşinden cama koşan Tobi'yi dublör Goldi takip etti ama ıhlaya tıslaya.. Velhasıl, dublör goldi çevik ve hızlı bir hayvan değil.. Ring seferi oyunları imkansızlara ulaştı..Bacaklarımız da kısa.. Bilemiyorum ki neler yaparlar...Ama bizim açımızdan durum şöyle ki, ben akşamları işten geldiğimde, ring seferi oyunları ve hırpalaşma oyunlarından dolayı yorgun benimle arka odaya geçmeyeceğim.. Dublörün tarzı değil bu tür oyunlar..

 

Bize alıştı, zaten malum iyi bir köpişti.. İlk geldiği günden beri kırk yıllık yerli gibiydi.. Şimdi birkaç günden dış parazit ve aşılara başlayacağız..

 

Tobi'nin  dublör hakkında ne düşündüğünü bilemiyorum, ya da dublör Tobi hakkında ne düşünüyor.. Ama en azından hakkında iyi/kötü birşeyler düşünebileceği kendi modundan birileriyle mekan paylaşması kardeş özlemini bi' gıdım da olsa unutturur fikrindeyim..

 

Bir de yemekten kesilen Tobi, dublör hapur hupur yiyor diye, az biraz yemekler yemeye başladı..

 

haberler şimdilik böyle.. Tobi neler hissediyor bilemiyorum..

 

sevgiler

 


Pelin