BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
01 OCAK 2008 / 14:37

Çestır

Sevgili MERAL ANNECIGIM ;

Bayramını kutluyor, o güzel ellerini sevgiyle yalıyorum. Annemin, babamın ve Emre ağbimin de çok selamları var. Yakında ziyaretine geleceklermiş. Gazete biriktirip duruyorlar.Geçen gün balkonda gördüm, benim için konulduğunu zannedip çişimi yaptım.Meğer barınaktaki kardeşlerim içinmiş. Çok özür dilerim. Annem ben aileye katıldıktan sonra, babamın bu civardaki bütün köpeklerin babası olduğunu söylüyor. Sur dibinde bir sürü arkadaşım var biliyorsun. Onlara kasaplardan artık kemik falan topluyoruz. Makarnayla karıştırıp sabah erkenden babamla götürüyoruz.Ben onların hakkını yemeyeyim diye evden çıkmadan beni doyuruyorlar ama gidince dayanamıyorum.Bir de bizim sokakta Kezban diye bir arkadaşım var. Bizimkiler yakında onu da eve alırlarsa hiç şaşmam. Çok güzel bir kız, bir de oyuncu ki...Ama çok büyük.Kuyruğunu sallasa evde sağlam eşya kalmazmış, öyle diyor bizimkiler.
Beni hiç merak etme Meral Anneciğim.Tek şikayetim, uyurken bile annemin gelip beni mıncıklaması. İnan başka derdim yok.Ha, bir de bazen bana kedi diyor.Sence bu hakaret sayılır mı? Onun yünlerini alıp kaçıyorum, yok efendim yünle kediler oynarmış, bana yakışmıyormuş falan filan. Bak bir de annemin gereksiz yere kızmasından şikayetim var. Geçen gün öğrencilerinden birinin yazılı kağıdını yedim.Yok efendim bu son yazılıymış nasıl telafi decekmiş,yok efendim veliye çocuğunuzun kağıdını köpek yedi denir miymiş, vır vır vır.Bir de Emre keşke benim fizik yazılısı kağıdımı da birileri yemiş olsaydı demez mi.. Annem ikimize de çok kızdı.Tabii ki babam onu suçladı, ortada bırakmasaydın diye. Ben kurtardım paçayı ama Emre'nin durumu hala kritik.
Neyse benim melek Meral Annem, biliyorum sen bütün evlatlarını merak edersin.Beni hiç merak etme diye yazıyorum bunları. Seni çok seviyorum, görüşmek üzere.

Ailesinin ve mahallelinin deyimiyle,
Serseri Çestır (ne serseriliğimi gördülerse...)

25.01.2005

Bu köşeye yazılarınızı göndermek için meralolcay@mynet.com