BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
24 KASIM 2009 / 14:44

Canım ülkemin canım insanları

Duyarsız insanlar topluluğu.
Bencil, sorumsuz, kendi sorunları dışındakileri görmeyen, tü kaka demekten öteye gidemeyen, çözüm üretmekten aciz insanlar topluluğu.
Et yığınları, duygudan yoksun, sağ duyusu ameliyatla alınmış kadar eksik.
Değil hayvana, değil insana, hiçbir canlıya, sağındaki solundakine bile yardım etmekten aciz, kendine bile yabancı insanlar topluluğu.
sorsanız bütün markaları bilirler, insanların üzerinde fiyat listeleri. Koca bir kaos, içi boş 'aşk' cümleleri, sudan bahaneler, günlük muhabbetler.
Benim, yaaaneee diye konuşan, sorumluluk duygusunu ancak odasını toplamak olarak tanımlayan canım yaşıtlarım.
Altında son model arabası, fönlü saçlarıyla,elinde sigarası avaz avaz telefonla konuşmaktan öteye gidip 2 aklı selim cümle kuramayan, bir ayakkabı için saatlerce kuyruk bekleyen, bir örnek giyinen,bir örnek düşünen,her yapılana yüz ekşiten, eleştirdikleri ' cehalet ' in baş yapıtı olduklarını bilmeyen canım hem cinslerim.
Delikanlılığa gelince mangalda kül bırakmayan, aciz, muhtaç birini gördü mü ' yardım elini uzatmak ' tan hiç kaçınmayacak havalarda olan ' abi 'ler.
Raconu A'dan Z'ye bilen, her gidilen yerde milyonları iki oyuncak bebekle oturmak için gözünü kırpmadan veren, akıl küplerim.
Hız konusunda herkesle aşık atan, bilgisayar kurdu, her sitede profilleri, her maça biletleri, her kavgada isimleri geçen 'deli' kanlılar.
Kendi ülkesinin malını kullanmayan, ' yerli ' kelimesinden bile hoşlanmayan, Avrupa! 'da ne varsa en iyi, ne varsa en harika gören canım arkadaşlarım.
Vitrindekini almaya bayılan halkım benim.
Teknolojik her boka burnunu sokan, 3 kuruş fazla olsun önce benim olsun diye düşünenen dostlarım.
Tırnağınızın ucu kırılsa, sevdiğinizin bileği burkulsa hastanelere koşan akıllı bıdıklarım.

Canlısı açlıktan ölse bir parça ekmek vermeyeceklerinizi, omzunuzda milyarlar verip gururla taşıyan,
anlayışı kıt, algısı kıt, dünya görüşü kıt yurttaşlarım.lets a dop
Hepinizle gurur duyuyorum!
Başka yapacak bişeyim olmadığını gördüğüm için!

Gonca Gökçek(Şarap ın annesi)