BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
20 NİSAN 2010 / 08:20

cancan dan mektup var

Meral Hanım selamlar,
pam3Geçen sene Ekim ayında size gelip tamamen bambaşka bir dost arıyorken şans eseri gördüğümüz, diğer tüm köpeklerin aksine inanılmaz uysal ve sakin duran Can Can ( yeni adıyla Pamir ) ailemizin değişmez bir üyesi oldu :) O 6 yaşında erkek bir Lavrak İngiliz Setter...
Bize katıldığında karnında iltihap kapmış ve apse yapmış, sürekli akan bir yarası vardı, 26 kiloydu ve vücudunun farklı yerlerinde yaralar son olarak ayaklarında başlayan uyuzu vardı. Karnındaki yarası için 2 operasyon geçirdi, zamanla uyuzu düzeldi ve hareketlenmeye başladı. Hareketlenmeye başladı diyoruz çünkü yeni doğmuş bir tay gibi hızlı yürürken ya da koşmaya çalışırken ayaklarının senkronu tutmuyordu, inanılmaz bir özgüven kaybı yaşadığı her halinden belliydi.
Şimdi..., Pamir yaklaşık 35 kilo, yarası veya herhangi bir hastalığı yok, tüyleri uzadı, bize ve daha da önemlisi kendisini seven bir çok insana alıştı. Ailemizde istisnasız herkes bir Pamir aşığı! :)
Hatta buna evimizin kedisi Abdüş de dahil... O kadar iyi arkadaş oldular ki, aynı kaptan su içiyor ve sürekli birbirlerine oyun yapıyorlar... Ağbi kardeş gül gibi geçinip gidiyorlar kısacası :)

pam1
Bu mektubumuzu okuma fırsatı bulan insanlar olursa diye belirtmek istiyoruz..., barınaklardan aldığınız köpekler, diğer yöntemlerle sahipleneceğini tüm köpeklerden daha SOSYAL ve VEFALI oluyorlar... Şu ana kadar Pamir hiç ama hiç havlamadı, hırlamadı, diş göstermedi, yıkanırken heykel gibi durdu. Önüne konulan hiç bir mamayı yememezlik yapmadı. Evin kedisiyle hatta arkadaşlarımızın evlerindeki kedilerle bile harika anlaştı. Bu bizim ve Pamir' in şansı ama bahsettiğimiz özellikler barınak köpekleri için genellemelere sokulacak cinsten özellikler.
Siz de sadece başını okşama ve karnını doyurma karşılığında hayatını size adayacak kadar çok sizi sevecek bir dost arıyorsanız barınaklara gidin... Emin olun pişman olmanız için hiçbir sebep yok...
Meral Hanım size yeniden çok ama çok teşekkür ediyoruz... :)pam4
Sevgiler,
Hakan ve Nihan