BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
03 ARALIK 2007 / 14:33

Zavallı küçük Deyzi'nin Hikayesi

Deyzi Ağustos başında bulundu. Sahil yolunda bir hayvansever trafikte seyir halinde iken yola top gibi siyah küçük bir şey fırlamış. Hemen frene basmış arabayı durdurmuş ve tabii ufak bir kazayada sebebiyet vermiş. Arkadaki araba ona çarpmış. Bakmış küçücük 2 aylık terrier yavrusu ama çok kötü durumda hemen barınağa getirmiş.

Haber verdiler gittim. Çok sevimliydi, şaşırdım. Kim atar sokağa kimbilir kaç dolara aldıkları hayvanı. Sonra anlaşıldı büyük ihtimalle çalınmış olduğu. Hemen Kliniğe gönderdim çünkü kulaklar iltihap irin ve yırtık içindeydi. Veteriner arkadaşımız köpeğin halini görünce şok olmuş beni aradı "hayatımda ilk defa bu kadar küçük bir köpeğe sadistçe işkence yapıldığını görüyorum "dedi. Zavallı Deyzinin kulaklarına çubuk sokulmuş kulak zarı delinmiş kulak kepçelerini kesmeye çalışmışlar.Tedavisine başlandı tabii nerede kalacak, benim ofiste koltuğumun, altında minderde.

1 hafta tedavi devam etti. Fakat o kadar işkenceye rağmen fıkır fıkır insan manyağı sempatik bir köpek, hayret hala insanları sevebiliyor. 5 gün önce bir aile geldi yavru ev köpeği istiyordu. Ben de "yavrumuz yok yetişkin ev köpeklerimiz var" dedim gezdirdim. Sonra ofise geldik broşür kart vb belgeler verecek daha sonra uğramalarını söyleyecektim. Ofisime girdik Deyzi hemen fırladı minderinden bayanın kucağına çıkmak için çaba sarf etmeye başladı. Bayan bu çok güzel bunu almak istiyorum deyince ben de hikayesini anlattım. "tedavisi devam ediyor veremem" dedim. Israrla "benim evimde tedavisine devam edebilirim. İstediğiniz zamanda Veterinere kontrolü için barınağa getiririm" dedi. Bende de güven uyandırdı. Kaydını aldım verdim sevinerek gitti. Bir hafta sonra yani 16 Ağustos günü barınağa kontrol için geldiler. Büyümüş bir haftada, şımarmış. Gene fıkır fıkır, kulaklardaki iltihap ve yaralarda iyileşmiş çok mutlu olduk. Artık 1 ay sonra aşılar için barınağımıza gelmek üzere ayrıldılar.

Mesajım, herkez sağlıklı güzel sorunsuz hayvan almak istiyor. Deyzinin hikayesinde oldugu gibi iyileşme şansı yüksek muhtaç durumdaki hayvanları da sahiplenmeyi düşünelim. Hem siz mutlu olursunuz, hem barınağımızdan bir muhtaç hayvanda yuva bulmuş olur..
ETİKETLER : Terrier