BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
23 TEMMUZ 2008 / 17:00

rahat uyu demsi.......

Demsi boxer cinsi saf kan bir köpek.

İsmini en az 3 sene önce evlat edinen, kulubesini yaptıran sonrada çeştli sebeplerden(iş,güç vb) gelemeyen dostumuz Mert koymuştu .Çünki ölen köpeğinin ismiydi DEMSİ..

Demsinin barınağa geliş hikayesi çok entresandı .

Agustos ayının kavurucu sıcagında  bir telefon ihbarı geldi kuduz köpek var, salyaları  akıyor diye.

Hemen arabayı gönderdim verilen adrese alıp köpeği getirdiler.Saf kan yaşlı bir boxer kuduz olması mümkün değil.

Araştırdık sıcaktan perişan halde yol kenarında yatıyormuş susuz kalmış kimse su koymamış önüne gelen kovalamış giden kovalamış susuz kalan hayvan agzından salya akıtmış gayet dogal.Neyse hemen su koyduk bir kab su içti ,yemek yedi.Agzının üst kısmında ben şeklinde tümör vardı .Hemen klinige gönderdik ameliyatla tümör alındı.Çok yaşlı olduğu için bahçede dolanıyor herkes tarafından çok seviliyordu.Kocaman dilini agzının içine yerleştiremiyordu.

barinak-resimleri-1892.jpgEn son çagatay yolda grubu barınağımıza geldiğinde kulubeden başını dışarı çıkartmış kocaman dili dışarda pozuyla ekranlara yansımış epey ilgi çekmiş programı izleyip  barınağa gelenler dili dışarda köpeğiniz nerde çok güzel uyuyor diyorlardı.

Devlet anne ve Mert baba ölen köpeklerinin anısına barınagımızda ki iki boxer i evlat edinmişlerdi ve her ikisi de isimlerini koymuştu .Demsi ve Jitan .

Uzun bir süredir devlet anne ve mert baba gelemiyor barınağa.Fakat jitan ve demsi şanslıydı bu sefer Burak Baba onları evlat edindi.

Gerçi burak baba sadece jitan ve demsinin degil eylül,zeyna,dilber vb tüm muhtaçların babası.

Her yaradılan gibi demsinin de diğer tarafa geçme vaktinin geldiği yürümede zorluk, kulubeden dışarı çıkmak istememe şeklinde başladı.

1 Hafta kadar önce burak baba, demsi fenalaştı diye telaşla geldi.Hemen klinik kısmına aldık ilk müdahaleyi yaptık kendine geldi.Bahçede bankın üstüne koyduk hava alsın diye başladı ağlamaya burak baba gidiyor dedi.Ben de üzülme çok güzel yaşadı içimiz rahat dedim.Ama pes etmedik her gün serum ilaç vb tedavisi yaptık ama beklenen oldu.22 temmuz günü DEMSİ melek oldu.

resim-2587.jpgSahibinin vermediği sevgiyi ilgiyi barınağımızda gördü.Gönül isterdiki  yuvasında sahibin kollarında melek olsun.Ama olmadı onu sokağa terk eden sahibi belki bu yazımızı okur ve vicdan azabı çeker.

Güle güle demsi seni hiç unutmayacagız..

meral olcay

23 temmuz 2008

Burak babanın hazırladığı video:

Güle Güle Güzel Kız
Yükleyen jsdattc