BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
03 ARALIK 2007 / 14:53

Lily'nin hikayesi

1.5 ay kadar önce bir aksam üstü barınağın kapısında bir araba durdu çocuklar beni çağırdılar. Gittim baktım, arabanın içinde bir piknik sepeti ağzı kapalı. Şöför mahalinde oturan bey "bunu sokakta bulduk 1 sene baktık, artık bakamiyoruz ısırıyor herkesi" dedi. "Çesitli barınaklara gittik kimse almadı size yolladılar" deyince hiç şaşırmadım. yedikule=darulaceze. "Bu sicakta sepetin kapağını niye kapatıyorsunuz. Hayvan nefes alamıyor" dedim bir şey olmaz dedi. kızdım "hemen kapağı aç ve köpegi ver" dedim.

Kapak açıldı içinden 0 numara eskiden bembeyaz, simdi kirden krem rengi bir kaniş çıktı inci dişlerini gösterip hırlayarak. Neyse aldık doğru ofisin önündeki muhtaçlar odasına koyduk. Az sonra çocuklar geldi adam sepeti istiyormuş gittim sepet sidik ve kaka dolu bu sepeti pikniktemi kullanacaksınız dedim bozuldu ve gitti.

Simdi ısınma turlarına başlamak lazım yanına yaklaşıp mama vermeye çalıştım hırrr. dokunmadım ertesi gun sabah bana soyle bir bakti yanina koltuga oturdum mama verdim yemedi ama beni yaladi anlasildi birbirimize alisacagiz aksama dogru mama yedi ama koseye sindi kipirdamiyor ben verirsem yiyor yoksa hareket yok isimiz is dedim 1700 varken bu kopecikle nasil ozel ilgilenecegim.

Allahtan imdadima Elif arkadas yetisti bizi ziyarete geldi Amerikadan Turkiyeye gelmis hem tanismak barinaktaki 2 adet evlat edindigi mitsi ve mickey mausu gormekti amaci., Biraz sohbetten sonra ondeki odaya girdi koseye sinmis liliyi gordu hikayesini sordu anlattim dediki 1-2 gun ben de kalsin morali duzelir olur dedim cunki intihar etme hazirliklari icindeydi ve liliyle gittiler.

Lili evde gayet usluymus problem cikartmamis ara sira inci dislerini gostermis ama o kadar veteriner kontrolunden gecmis Elif annesi banyo yaptirmis tras olmus ertesi gun geldiler liliyi taniyamadim pamuk gibi bir kiz geldi karsima sosyetik olmus.Elif anne dediki acaba liliyi italyaya goturebilirmiyim benimle birlikte prosudurler icin cesitli yerlere tel actik sonuc olumlu lili yolcu italyaya..

3 gun sonra kimligi microcipi takildi ve elif anneyle lili italyaya uctu merak ediyordum elif annenin diger cocuklariyla alisacakmi diye ama korktugumuz basimiza gelmedi ve lili arkadaslariyla uyum sagladi.15 gun sonra tekrar turkiyeye geldiler ve sosyetik lili tras kampanyasinda bizi yalniz birakmadi babasi ve annesiyle.

Sonuc olarak hayat tesaduflerle dolu kendi hamisi oldugu cocuklari ziyarete geliyor ve intihar etme meyilinde olan bir kopecigi zor bir karar vererek aliyor ve hayatini kurtariyor neye niyet neye kismet mitsi ve mickey bana cok duskun oldugu icin karar vermesinde elifin bu cok onemli rol oynadi diye dusunuyorum..Cokk tesekkurler Elif Anne darisi diger kopeciklerin basina en kisa zamanda umarim hepsinin bir evi olur..

01.07.2005