BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
03 ARALIK 2007 / 15:29

Lessie'nin hikayesi

Lessie 3 aylık koli cinsi bir köpecik. 300 dolara pet marketten satın alınmış ve satın alan arkadaş sevgilisine yaş günü hediyesi olarak almış. Köpecik süslenmiş, tasmalar aksesuarlarla. Neredeyse hediye paketi gibi özel box icinde hediye edilmiş. Fakat hediye beğenilmemiş. Sebebi çok komik nişanlı karadenizli ve burnu uzun, lessininde burnu uzun "sen benim kusurumu sürekli hatırlayım diyemi bu cins bir köpek hediye getiriyorsun" demiş. Ne yapıilacak bir kac gün evde bakmaya çalışmış, fakat köpecik hep ağlıyor ilgi istiyor, yalnız kalmaktan korkuyor. Apartmandan şikayet başlamış ve satın alan kişi tekrar ticari amaçlı pet markete götürmek yerine nasıl olsa meral hn buna iyi bir aile bulur diye yedikuleye getirdi.

Çok tatlı bir köpecik. Oyuncu, hiperaktif, dost canlısı. Ofisin önündeki oda yani darulaceze odasına koydum hic problem çıkarmadı abla ve ağabeyleriyle güzel anlaştı ve yuva aramaya basladık. Çok taliplisi oldu fakat aradığımız özellikte aile yani evde sürekli insan olması şartı biraz zordu ama umutluydum. Gercektende 1 hafta sonra kavacıktan o kadar uzak yerden sitemizde resmini görüp sevmişler oğlumuzu, barinaga geldiler. Şartları uygundu oğlumuzda onları çok sevdi ve mutlu bir şekilde yuvalarına gittiler haberlerini aliyorum wc eğitimi varmış. Çok usluymuş kucaktan inmiyormuş.

Enteresan bir olayda olmuş ilk günlerde. Lessiyi pikniğe götürmüşler bizimki koşmaya başlamış. Yan tarafta piknik yapan bir ailenin yanına kuyruk sallayarak gitmiş, beni sevsinler diye. Halbuki herkes onu sevmek durumunda mı ?cocuk işte. Aile hemen ayaklanmış bizimkilere Fatoş anne ve Emre babaya "köpeğiniz bize saldırdı " ??? demişler. Komik 3 aylık köpek nasıl saldırsın bir kavga kıyamet, emre babayı tartaklamışlar, hastanelik olmuş adamcağız. Jandarmaya şikayet etmiş Emre baba, pesini bırakmamış. jandarma saldırganları almış iceri ifadelerini tutanaklar vb gördüğünüz gibi traji komik bir olay. Hayvanseverlerin cok sık karsılastıkları saldırgan tavırlar neyse sağ salim kurtulmuslar.

Lessie şu an evde çok mutlu ailesiyle kucak kucaga daha ne isteyebilirimki ben de çok mutlu oldum. Gördüğünüz gibi hediye olarak bir canlı alınmamalı. Geri dönüşü çok zor. Lessie şanslıydı alan kişi yedikuleye getirdi sokağa da atılabilirdi, hafta icinde yuva buldu. Lütfen bakamayacağınız canlıyı almayın sizinle 15 sene yaşayacak iyi düşünün..

15.08.2005
ETİKETLER : Lessie