BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
19 OCAK 2016 / 17:04

Koca kafalar

Yedikule Barınağın maskotlarından KOCA KAFALAR😊

2 kardeş anlaşamıyor ama birbirlerine de çok düşkünler. Yaklaşık 10 sene kadar önce bir çuval içerisinde barınağın kapısının önüne 7 kardeş olarak atılmış, kaçılmıştı. 2 aylık yavru idiler 3 kardeş melek oldu 4 kaldı. 2 dişi 2 erkek 2 dişi de sorun yok, 2 erkek özgürce dolaşmak istiyordu. Barınağın her tarafına girer çıkarlardı. 10 yaşına geldiler fakat her ikisinde de dış yüzeyde tümörler oluşmaya başladı. Ben yaşlı olduklarından ameliyatı kaldıramayacaklarını tahmin ediyordum. Sürekli her yerde dolaştıkları için ziyaretçiler "nesi var neden tedavi ettirmiyorsunuz" gibi sorular sormaya başladılar. İzah etsem de ikna etmek zordu. Ben de bugün kliniğe götürdüm.

12507693nTümörü çok büyük olanı arabaya koyduk. Diğer kardeş arkamızdan koşmaya başladı "kardeşimi nereye götürüyorsunuz" diye. Aracı durdurduk onu içeri alıp kapıyı kapattık sonra gidebildik. Veteriner Hekim Murat Bey muayene etti. Çok yaşlı olduğundan tümörün konumu ve ebatı itibari ile ameliyatın riskli olacağını, ameliyat sonrası Emboli oluşabileceğinden ölebilme ihtimalinin bulunduğunu belirtti. Ayrıca ve diğer organlara da geçmiş olma ihtimalinin büyük olduğunu da söyledi. Büyük ırk oldukları için yaşam süreleri en fazla 12 sene geriye 1-2 sene kalmış. Ağrısı yok iştah iyi, koşuyor, dolaşıyor, yatağa düşmedi ellemeyelim dedik. Murat Bey le birlikte kararımız bu oldu.

Yesinler, içsinler, gezsinler onlara yasak yok heryere girip çıksınlarSizler de KOCAKAFA kardeşlere güzel kaliteli kuru ve yaş mama, tavuk, ciğer vb yollarsanız seviniriz. Afiyetle yerlerBu arada klinikden geldik diğer KOCAKAFA bekliyordu kardeşini indirdik hemen yanına gitti kokladı gene hırrrr dedi . Kavga etmiyorlar sadece diğeri büyük tümörlü kocakofaya üstünlük taslamaya çalışıyor hırrr o yüzden. Bu onların dünyası et tırnakdan ayrılmaz misali 2 kocakafa da birbirinden ayrılmaz. İnşallah ağrısız sızısız Allah'ın bileceği zaman, ne zamansa o zaman birlikte melek olsunlar biri önce giderse diğerini teselli etmek hayli zor olacak.

12540776n