BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
03 ARALIK 2007 / 15:34

Kleopatra'nın hikayesi

İsmini kleopatra (malum mısırdan yeni döndük isim hatırası olsun diye) koydum 15 kasım yani bugün geldi..

Saat 11 gibi belediyemiz her zamanki gibi köpek getirdi gittim. Hep ben karşılarım köpecikleri. Bir de ne göreyim izbandut gibi 5 sokak köpeği arasında, 2 kg lik bir köpecik. Fare mi ? yavrumu ne olduğu belirsiz. Tir tir titriyor "nerede buldunuz" dedim "sokakta çöp karıştırıyordu" dediler. "yahu küçücük köpek bu büyük köpeklerin içine konur mu" diye çıkıştım. Sonrada düşündüm "belediyenin işcilerinin getirdiğine şükret meral ne yapıyorsun" dedim. Hemen kucağıma aldım. Aman yarabbi iki gözüde kör. Şok oldum. Hemen kliniğe aldık. Muayenesi yapıldı mantar ve uyuz açlıktanda iskelet olmuş köpecik. Mama yiyemedi, çünkü dişleri çok az, yani yaşlı. "Ne yapalım sütle besleriz" diye düşündüm. Sanki çok az işim var, kleopatrayada nasıl zaman ayıracağım (gönüllü anneler çok olsa sorun yok gelir beslerler benim yükümü hafifletirler keşke anne sayısı coğalsa) Tam o sırada Sibel anne geldi. Hemen kucağına verdim. "hadi bakalım besle, sev" .. Kadıncagız sağolsun beslemeye başladı, sevdi. Titremesi geçti umarım hayata döner yaşama sarılır..

Artık sorumluluk sahibi olmayan insanların, köpek sahiplenmesinden bıktım. Gençken onları eğlendiriyor mutlu ediyor, çok çok iyi ama yaşlanınca işe yaramaz diye sokağa atılıyor. Böyle bir şey olabilir mi ? vicdansız merhametsiz insanlar . Pekii benim günahım ne acaba diye düşünüyorum onları terk ediyorlar işi bitiyor. Ama ben onların her tür duygularını birlikte (acı öfke intihar egilimi vb ) yaşıyorum allah bana sabır versin. Baska dileğim yok. Haaa birde sokağa atma girişiminde bulunmak isteyen insanlarada merhamet duygusu..

Bu muhtaç yaşlı köpecige son zamanlarını mutlu rahat geçirebilecegi bir yuva bulabilirsek çok iyi olacak, dostlara duyurulur..

15.11.2005

Kleopatra artık tek başına yemek yiyebiliyor
05.12.2005

Kleopatra kızımız yaşlılıktan Melek oldu. Sokaklarda tek başına acı içinde ölmemesi tek avuntumuz. Son günlerini Meral hanımın ofisinde huzurlu ve sevgi dolu geçirdi.
18.01.2006