BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
08 HAZİRAN 2009 / 22:05

fifi nin hikayesi..

Fifi 3 ay önce barınağa terk edildi...Hemen yuva buldu..Fakat 1 hafta sonra geri geldi çünki evde yalnız kalamıyor ortalığı ayağa kaldırıyormuş.Fifi bunalıma girmesin diye, ofise aldım,yanımdan ayrılmıyordu tıpkı bady gibi...
İsmini fifi değil kaçak dizisindeki richard kimbell koymam lazımmış.. :)
Yaklaşık 1 ay kadar önceydi, mimarlar odamızın bir kültür gezisi vardı ,cumartesi günü barınağa gitmedim gönüllülere emanet ettim barınağı.
.Fifi o gün benim ofisden kaybolmuş..Nasıl olabilir hala anlamış değilim ,her tarafda kameralar var o küçücük köpek nasıl yok olur..Bana haber verdiler fifi yok diye...Başımdan kaynar sular döküldü ,sözde ben geziye gittim...
Aklım  fifi de, bedenim gezide, ne kadar zevk alabilirimki...
Ertesi sabah erkenden barınağa geldim kamera kayıtlarına baktım ,sabah ofisde oyun oynuyor bir gönüllü içeri girip kapıyı kapatmayı unutunca aralıkdan fır diye kaçıyor...Tüm barınak arazisini günlerce aradım,ambara dolap altlarına her yere baktım,mahvoldum üzüntüden, nasıl yok olur bu hayvan .!!.
Aklıma kötü kötü şeyler geliyordu , bir köşeye saklandı  korkudan çıkamadı ,açlıkdan öldü belki de günler sonra ölüsünü bulacağım..Ne berbat bir duygu bu bilinmezlik anlatamam...
2 ay sonra  samatya da kemik vb artıkları aldığımız kasaptan telefon  geldi ,kemik var gelin alın diye..
Yogunluktan ben de unuttum söylemeyi şöföre..Ertesi gün sabah kasap tekrar aramış  barınağı ,kemikleri almadınız dün  bugün alacakmısınız, çöpemi atalım demiş..Gönüllümüz barınağın aracı yok şu an,ben kendi aracımla alayım mı deyince tabii dedim..
.Yarım saat sonra gönüllümüz aradı fifi burda diye ,nasıl anlayamadım dedim..Ofisden kaçan köpek fifi samatya da diye..Eminmisin dedim evet dedi ,1 aydır ona  bakan arkadaşı da bulmuş..Hemen geliyorum dedim ve gittim evet oydu kaçak FİFİ nasıl sevindim anlatamam..
Hayvansever  arkadaş ,sahilde köpeğini gezdirirken bir   havlama sesi duyuyor ,hemen o tarafa gidiyor , bir de ne görsün..
Sahil güvenliğin kocaman kangallarına minik bir köpek kafa tutuyor..Hemen köpeğin yanına gidip ,sahibi varmı diye araştırmış, kimseyi görememiş..
Almış kucağına fifiyi  doğruca veterinere götürmüş, traş banyo vb işlemlerden sonra2. köpek olarak eve almış..
Ev eski Rum evi 2kat müstakil ,giriş kat ,işyeri üst kat evi yani home ofis gibi...Kapı sürekli açık, bizimkinin keyfi yerinde istediği an çıkıp   samatya meydanında tur atıp geliyor, herkes onu tanıyormuş.
Tamam sen de kalabilir dedim ..Tam ayrılacağım sırada  fifi yanıma geldi  ,benimle gelmek istedi ben de kapıyı bir süre  kapalı tut ,arkamdan gelmek isteyebilir dedim ayrıldım..
Barınağa geldim yarım saat kadar sonra aradım fifi ne yapıyor diye ..Kapının dibinde beni bekliyor ayrılmıyormuş oradan..Hemen aldırıyorum yoksa beni bulmak için gene kaçacak dedim..
Fifi  yarım saat sonra tekrar barınaktaydı....2saat kadar sonra sahiplenmek için  bir aile geldi ve fifiyi begendi,tüm macerasını anlattım kaçma huyu olduğunu da yalnız kalmayacağını her şeyi kabul dedi..Ve fifi yi bulduğum   gün  yuvalandırdım..Allahdan barınağa yakın bir yerde ev,kereta gene kaçarsa rahatlıkla barınağın yolunu bulabilir.. :)
Şaka, şaka !!!umarım son yuvası olur..Gül anne serkan baba ve efekan kardeşle 4. fert olarak bu yuvada kalır..Bu gün Gül annesi aradı fifiden çok memnun olduklarını wc eğitimi olduğunu  söyledi çok sevindim...Çocuklarımız gibi gördüğümüz bu canları sahiplendirdikten sonra onlardan gelen her iyi haber beni nasıl mutlu ediyor anlatamam...