BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
03 ARALIK 2007 / 14:06

EFE'nin Hikayesi

Efenin iki hayatı var


1.hayatı Dafi olarak
2.hayatı Efe olarak..

Hikaye şöyle başlıyor ...

1.HAYATI :
Dafy 1.5 aylıkken Mısır Çarşısında satılmayı bekleyen bir Danua yavrusu idi. Bir gün ilk sahibi 300 dolar ödeyip satın alıp barınağımıza getirdi. "Ben evde yer ayarlayıp geri alacağım" diyerek gitti. 1 hafta sonra gelip köpeğini aldı...

10 gün sonra tekrar gelip "bu köpek secereli dediler ama umduğum gibi olmadı büyümüyor ne yapayım" diye dertlendi. "Nerede bakıyorsunuz ilgi gösteriyor musunuz? "diye sorduğumuzda yeteri kadar ilgi göstermediğini sadece çiş için dışarı çıkarttığını onun dışında ilgilenmediğini konuşmalardan anlıyoruz. Arkadaş 5 gün sonra tekrar geldi "Dafy'e çabuk büyüsün, irileşsin diye kalsiyum iğnesi yaptırdım hayvanın kolu davul gibi şişti, miskin miskin yatıyor. Hasta ölecek galiba. Gözümün önünde ölmesin size getiriyorum. Ne yaparsanız yapın. Burda ölsün " Peki getir dedik..

Dafy geldi durum şu: iskelet halinde, halsiz, kol şiş vaziyette, su gibi ishal, sürekli korkudan ağlıyor ve pısırık. Barınakta bahçenin bir köşesinde miskin miskin yatar yemek yemez intiharın eşiğinde bir hayvan ...

2.HAYATI
Bir Pazar günü hayvansever arkaşlarımızdan biri misafir olarak bir karıkoca çifti getirdi, tanıştık. Barmağımıza ilk defa geliyorlar gezdiler bahçede yatan Dafyi gordüler. Şaşırıdılar; danua yavrusunun burada işi ne diye. Hikayesini anlattık sahibi tarafından terk edildiğini duyunca dafye acıdılar onu sevmek için yanına gittiler kucaklarına aldılar aynı bir bebek gibi ilgilendiler. Biraz kuru mama verdiler, yemek yemeyen hayvan yemeye başladı.

Ertesi gün tekrar geldiler Dafy onları görünce canlanıyor yemek yiyordu..
Dafyi evlat edinmeye karar verdiler ismini Efe koydular. Özel mamalar,sütler,evde özel olarak onun için pişirilmiş makarna ve kemikler getirdiler. Efe şişmanladı oynamaya başladı hayata döndü. O şimdi kendini ölüme terk etmiş bir canlının sevgi ve ilgiyle tekrar hayata bağlanabileceğini gösteren canlı bir örnek.

Şimdi Efe 4aylık oldu. Anne ve babası onu her gün sevmeye geliyor. İlk sahibinin büyümüyor diye getirdiği hayvan şimdi çok büyüdü. Herhalde gelse görse tanıyamaz. Tanıdığında da çok pişman olacağına eminim.
ETİKETLER : Danua