BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
09 OCAK 2016 / 12:54

Cinli pekinezler

İçlerine cin kaçtı bahanesi ile vicdansız sahiplerince buz gibi karlı havada atılıp kaçılan bana oğul pekinezler Ayaz ve Rüzgar yuva buldu.  Ayrılmadılar çok mutluyuz. İsimleri ise PEKMEZ VE TAHİN oldu. Hale anneye çok teşekkür ederiz.

 

 

 

 

4 Ocak 2016

6841n2 Ocak günü olduğu araziye bir araçla, karlı havada 2 pekinez atılıp kaçıldıBirini yakalayıp muhafaza altına aldık diğeri arazinin içinde deli gibi kaçtı. Tüm personel arazide Pekinezi yakalamak için çaba sarf etti. Neyseki bulduk ve korumaya aldık. ykalayamasaydık bu soğukta kısa sürede donarak ölecekti.

Baba ve oğul pekinezlerin hikayesi sonra öğrenildiBarınağı arayan bir kişi, evin yaşlı nenesinin hastalandığını, iyileşemediğini sebebinin de evdeki 2 pekinezin içine cin kaçması olduğunu söyledi. Nenenin buna inandığını ve bu köpeklerin evden uzaklaştırılması gerektiğini belirtti. Kendisine bu davranışın doğru olmadığı konusunda bilgi verildi ikna olduğunu beyan etti haklısınız dedi.

Oysa ikna olmamış ve bu kış şartların da el kadar köpekleri barınak yakınına atıp kaçmışlar. Tesadüf eseri barınak sokağına giren araç olayı görüyor ve köpeklerden birini yakalıyor bize getiriyor. Diğeri de araziye doğru fırladı diyor. Bunun üzerine tüm personel seferber olup sadece barınak arazisi değil civar yerlerde bakılıyor ve sonunda diğer köpecik de bulunuyor yol kenarında. Gözleri faltaşı gibi açılmış korkudan, soğukdan, şok dan😫.

946800nHem bu köpeklere hem de bize bu acıyı eziyeti yaşatmaya kimsenin Hakkı yok . Fakat yasada gerekli düzenlemeler yapılmadığı müddetçe ; bir mal eşya gibi satın alınıp sonra da çöp gibi sokağa atıldığında; caydırıcı ağır cezalar verilmediği müddetçe bu tür sorumsuz insanlar hayvancıklara eziyet etmeye devam edeceklerdir.

Baba, oğul pekinezler barınağımızda koruma altına alındı ikisini ayırmayacağız .
İsimlerini RÜZGAR VE AYAZ koydum. RÜZGAR VE AYAZ YUVA ARIYOR.


Sahiplendirme sistemimiz→

1915480n