BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
12 ARALIK 2015 / 16:22

Çiço'nun yeni kıyafeti

Çiço nun kışlık kıyafetini beğendiniz mi😊 Müjde anneye teşekkürler kıyafet için

12370858

26 Kasım 2015

Bugün size Yedikule nin maskotu ÇİÇO nun hikayesini yazıyorum.

Çiço aralık 2014 de geldi. Nereden mi ? Ankara da xxxx barınaktanAnkarada BARINAK mı yok ? Tabii telefonla arayan bayan "bu daha bebek. felç BARINAK ortamında ölür size güveniyorum getirmek istiyorum" dedi. Cevabım "Getirmeyin Ankara'da da hayvan korumacı arkadaşlar var yardımcı olurlar" oldu. Sanki ben bu tavsiyeyi vermemişim gibi ertesi gün sabah 07.30 da elinde sepetle bir bayan beni bekliyordu. Şaşırdım tabii bozuk attım. "Benim yüküm bana yeter neden böyle yaptınız" dedim . Başladı ağlamaya "çaresizim siz onu kurtarır yürütürsünüz" dedi. Sepetin kapağını açtım minik daha 45 günlük kara gözlü kara, burunlu bir Köpecik , geri gönderemezdim aldım gitti. İsmini de ÇİÇO koydum. Ankarada ki xx BARINAK çalışanı tarafından tekme atılarak felç olmuş diğer kardeşleri de ölmüş.

Çiço barınağın maskotu oldu 2014 sevgi günü kermesinde daha bebekti öpücük 5 tl önlüğü ile öpücük verdi hayranlarına. BARINAĞA destek olduBaşta Derya anne olmak üzere çok uğraştık emek verdik. Bir sürü hastalık atlattı ama güçlüydü ve BARINAK ortamında 2 yaşına kadar geldi . Yürütemedik ama pes de etmedik. Sinir ve kas besleyici ilaçlarını hala düzenli veriyoruz, masaj yapıyoruz. Tekerlekli arabasıyla koşuşturup duruyor.

Geçen hafta 1 bacağı üzerinde kalkmaya başlayınca umutlandık ve Yağmur oğlanın sponsoru olan ve onu ayağa kaldıran ANAKONDA VETERİNER KLİNİĞİ sevgili Erkan Morgul beyi aradık getirin bakalım dedi. Sorun araç bulmak zorluğu idi çünkü çok uzaktı klinik. Ve Salı günü Yağmur ve Dilan arkadaşlar ziyaretimize geldiler. Çiço yu sevdiler. Hikayesini anlattım araç sorunumuzdan da bahsettim "ben seve seve Haftaya götürürüm" dedi. çünkü haftasonu Banu Karlı Banu annemiz zaten götürecekti. Hemen randevu aldık ve Çarşamba günü birlikte kliniğe gittik. Çiço ilk kez arabaya biniyordu merakla etrafı seyretti çok uslu durduRöntgen çekildi tetkikler yapıldı. Erkan bey yürütebilir dedi?ve "sponsoruyum yeterki siz haftada 3 gün getirin" dedi. Ve ilk seansa başkandı lazer ve akupunktur.

Umutluyuz sevinçliyiz inşallah ÇİÇO oğlan ı da yürütürüz. Başta Anakonda veteriner Kliniği Veteriner Hekim Erkan Morgül beye, Banu Annemize, Dilan ve Yağmur Ablalarımıza desteklerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyor bu güzel davranışların örnek olmasını DİLİYORUZ.


[gallery link="file" columns="8" ids="23124,23123,23122,23121,23120,23119,23118,23117"]