BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
03 ARALIK 2007 / 13:54

Badican'nın Hikayesi

Badican gerçek hikayelerdeki Moni ile Badinin oğlu ...
Badican, Monican iki kardeştiler. Monican yuva buldu Badican barınakta kaldı.
Badican anneye, Monican babaya benziyordu. Moniyi uzun süren rahatsızlık dönemlerinden (lenfoma, yani lenf kanseriydi) kurtaramadık ve kaybettik. Aradan 1,5 sene geçti Badican rahatsızlandı aynı babası Moni gibi tümör oluştu. Kaka yapamiyor çiş yapamıyordu. Çok korktum. Acaba sonu babası gibi mi olacak diye hemen kontrollar yapıldı. Tümörün İyi huylu iyileşebilen türden olduğu anlaşıldı. Kemoterapiye cevap verdi. 3 ay sürdü tedavi ve tümör tamamen gitti. İyileşti her ihtiyacını rahatlıkla yapabiliyordu.

Fakat sülale talihsiz; bu sevinç çok uzun sürmedi. 2 ay sonra badican gözünü kaşımaya başladı başını duvarlara sürtüyordu. Bir baktımki göze perde gibi birsey gelmiş göremiyor. Hemen veteriner hekime gösterdim. Göz damlarıyla tedaviye başlandı ama geçmiyor aksine dışarı doğru göz iyice büyüyordu. Tekrar veterinere gittik. Göz tansiyonu olduğunu soyledi çok pahalı göz tansiyon damlaları aldım fakat fayda etmedi patlayacak noktaya geldi. Veteriner "göz alınmazsa kötü sonuçlar doğurur" deyince, badicanın yaşaması için gözünün alınmasıina karar verdik ameliyat oldu ....

Badican iyileşti, şimdi çok iyi. Annesi onunla çok yakıdan ilgileniyor, önce yemeğin tadina o bakıyor sonra oğluna götürüp besliyor. Annelik duygusunun en güzel örneği.

İyi anne şişman badiyi çok seviyorum. umarım talihsiz kaderleri son bulmuş sansları dönmüştür.