BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
04 MAYIS 2016 / 19:19

Arabanın altında doğum yapan İrma

Dün öğlen saatlerinde bir bayan endişe ile geldi barınağa. Yedikule de arabanın altına giren bir dişi köpek doğurmaya başlamışDoğum devam ettiğinden ekiplere haber vermedik. Çünkü onlar beklemez. İş bize, yani barınak anneleri babalarına düştüArzu annemiz, Mehmet baba ile arabayla doğruca adrese gittiler. Anne korkmuş sinmiş arabanın altından çıkmıyor çünkü doğum başlamış.

Karnı açtır yemek kokusuna çıkar belki diye araba da her zaman yemek bulunduran Mehmet baba etli pideyi çıkardı. Hatta beklerken yedi bile. Biraz da anneye verdi. Anne yemedi. Çünkü sancısı büyüktü. Uzun uğraşlar sonucunda anne ve bebekler arabanın altından çıkarıldı. Mehmet babanın arabasına alındı ve barınağa doğru yola çıkıldı.

Doğum hala devam ediyordu. 2-3saat kadar Mehmet babanın arabasında doğuma devam etti. Arabanın da içi mahfoldu. Sonunda doğum bitti diye klinik kısmına yerleştirirken anneyi kucağına alan Mehmet in eline bir tane daha doğurmaz mı ? Mehmet ebe oldu 😜 Eline doğan bebeğe de MEMO adını verdik..

89230333_nMesajım şu: Sokakta hayvan sever vicdanlı insanlar olarak besleme yaparken, küpesiz kısır olmayan dişileri tespit edin ve kısırlaştırılması için belediyeyi arayın, takip edin, kısırlaşıp tekrar mahallesine bırakılmasını sağlayın.
Bunu yapmaz başınızı çevirirseniz, işte İRMA kız gibi sokakta, arabanın altında, çöplük de hayvan nereyi kuytu bulursa oraya doğum yapar. Yavrularını korumak için de saldırgan olabilir. Buna gerek yok.


Lütfen küpesiz dişilerin kısırlaşması için duyarlı olalım Fatih bölgesi için 4440176 diğer bölgeler için 153 ü arayabilirsiniz. Önemli olan takip !!!

Lohusa kızımız İRMA için anneler günü öncesi lohusa mama hediyelerini bekliyoruz.