BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
28 OCAK 2016 / 13:46

Ahu'ya Urfa'dan gelen melek anne

Urfalı Cemil'e Annenin başına gelenler:

Cemil'e anne rahatsız. Urfa'dan ayda birkez İstanbul Fatihdde doktora gelip tedavi oluyormuş. Doktor beklerken "Fatih camii avlusunda oturayım vakit geçireyim" demiş . Avlu da otururken 2 çocuğun kedi boxı ile gelip, boxı bırakıp, üstüne de bir kağıt, kağıdın üstüne de rüzgardan uçmasın diye 1 taş koyduğunu görmüşSormuş çocuklara "ne yapıyorsunuz" diye. Onlarda "annemiz götür, bu kediyi camiye bırak" dedi demişler.

Cemile, anne kamera şakası sanmış okuması yazmadı da yok. Kağıtta ne yazıyor bilmiyor. 1 saat beklemiş  gelen giden yok. Boxın yanına gitmiş içine bakınca bir zavallı kör bir kedi. Kafasında da yakalık. Şaşırmış etrafa sormuş "ne yapayım. durum böyle böyle oldu" diye. Tabii alacağı cevap belli😜 "Hemen Yedikule barınağına Meral hanıma götür o bakar." 

Kadıncağız taksiye binmiş barınağa geldi. Durumu anlattı, şaşırdık. Kaderimiz bu. Kayıt aldık kediciği teslim aldık. Aklınca camii avlusuna bırakan vatandaş vicdanen rahat olduğunu düşünüyor. Diyordur ki "ben kör kediyi veterinere götürdüm. Tedavisi için reçeteyi de aldım. sonrası kimsesiz çocuk gibi camii avlusuna bıraktırdım. elbet biri görür alır . "Ama öyle değil ya hiç kimse görmeseydi veya Urfalı Cemile anne gibi duyarlı olmasaydı zavallı kedi kafes içinde buz gibi havada donacaktı

12650822nCemile anne "ben ayda birkez tedavi için geliyorum Urfa'dan istanbula. Uğrarım emekli aylığımdan da Allah Rıza'sı için bütçeme göre yardım ederim" dedi.  Allah razı olsun ve acil şifa versin Cemil'e anne ye🙏 Aradan 1 saat geçmemişti ki pırıl pırıl bir insan evladı geldi. "engelli kedi sahiplenmek istiyorum" dedi. Hemen bu kediciğin hikayesini anlattık çok etkilendi . "Sahiplenmek istiyorum tedavisine de devam ederim" dedi ve Ecem ablamıza kedimizi yuvalandırdık . İsmini de AHU koymuştum. Ahu kız şanslıydı hemen yuva buldu Darısı engelli engelsiz tüm çocuklarımızın başına.