BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
29 OCAK 2011 / 09:56

minik felçli piti yuva arıyor

15 ağustos 2010.
Barınağımızın en minik felçlisi piti.Zeytin gözlü ,minik burunlu,çokk tatlı,havlamayan bir yavru,hayat dolu,tutmayan bacakları ile hop hop koşmaya çalışıyor.
Biz yedikule ailesi olarak tedavisine devam ediyoruz.
Kas ve sinir sistemini besleyici  ilaçlarını hiç aksatmıyoruz ,fakat özel ilgi ve bakımla şansı daha artabilir.
Minik piti ye evini açacak bir aile arıyoruz.
Belki yürümeyebilir ,ama araba ile hayatını idame ettirebilir ,belki de ayağa kalkar  biz umudumuzu kaybetmiyoruz.
Bella gibi,Nisan gibi birdenbire bizi şaşırtır ayağa kalkıverir.
O zaman ooo bella ooo demiştik ,şimdi ooo pit ooo demek istiyoruz yürekten.
Pit 2 aylık civarında bir yavru daha, karton kutu içinde Silivrikapı civarında yol kenarında  bulundu. Karton kutu hareket ediyormuş (bizim yaramaz fıldır fıldır hareketli)ama ses yok (havlamayı bilmiyor),  duyarlı insanlar kutunun yanına gidip açınca  yavruyu görmüşler.
Ve bizim bebek pit in hikayesi bu şekilde başladı.Trafik kazası olma ihtimali yüksek diye düşündük  ilk önce,fakat hiç bir yerinde kan ,yara,bere bir şey yoktu.Büyük ihtimal darbe almış olabilir.
Başına ne geldi ise geldi olan olmuş artık, ama biz pit bebeği yaşatmak istiyoruz.
Bu yavruya şans vermek isterseniz bize yazın …    olcay.meral@gmail.com
4 kasım 2010
Aradan geçen 2.5 ay içerisinde pit ile ilgili kimse başvuru yapmadı ,maalesef pit bir sürü felçlinin yanında en minik felçli olarak barınakda kalmaya mahkum oldu.Tahmin edersiniz ki o kadar yoğunluk da pit le ilaç ve tedavisi dışında çok özel ilgi göstercek zamanımız olamıyor.Oysa pit in bir yuvası olsa idi veya gönüllü bir annesi olsa idi onu sürekli yumuşak minder de tutar kaka,çiş yaptığı an yıkar kurular,   pişiklerine  bepanthen sürerdi .Piti  idrar yollarında oluşan bir rahatsızlıkdan dolayı  kliniğe gönderdik o can acısı   ile bile sevin beni diyordu .Tedaviye yanıt verdi çok kısa sürede.
Ben hala duyurumu yenilemeye devam ediyorum PİT e bir şans verin yuvanızı açın .Muhtaç bir canlıya yardım etmenin dayanılmaz mutluluğunu yaşayın ne dersiniz :)
28 ocak 2011
Minik felçli piti artık büyümeğe başladı.Bir 2 ay daha geçti aradan piti yi
 Serhan ve Dile Süzer çifti   geçici gönüllü aile olarak evlerine kabul ettiler.
Yaraları için klinik de özel olarak bakımını yaptırdılar hatta yürüteç yapımı için araştırma yapıp Antalyadan  Göksel ve Nebile Bab ailesini buldular  ve  pitinin yürütecini temin ettiler .Artık piti yürüteci ile çok daha rahat hareket edebilecek.
Piti büyüdükçe yürütecin de değişmesi gerekecek bu konuda göksel ağabey yardımcı olacaktır tekrar :)
Piti 15 gün geçen süre içinde özel bakımla yaraları iyileşti ,toparlandı kendine geldi, önce Süzer ailesine sonra da   piti ye emeği geçen tüm dostlara  çok teşekkürler .
Piti  bugün barınağa ,tekrar yedikule darülacezesine döndü .
Tabii üzgün, neden mi çünki ilgi istiyor ,sevgi istiyor,özel bakım istiyor,hep okşanmak istiyor ,o bir bebek  ve ben eliminden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum .
Çünki felçli bakımı zordur,sabır ister,yürek ister (üzülmemek metanetli olmak için).
Piticik için daha çok erken, ama pes etmek yok ,ilaçlara devam masaja devam,evet devam edeceğiz ama ne kadar zor barınak da  özel ilgi göstermek .Ben çağrımı yeniliyorum  PİTİciğe yuvanızı açarmısınız ,sizi çok mutlu edecektir inanın .Aynı felçli FOOD gibi nasıl Lale anneyi mutlu ediyorsa eminim piti de sizi mutlu edecektir o kadar sevgi dolu ki :)