BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
06 OCAK 2016 / 12:05

Felçli orman kızımız

Bir varmış bir yokmuş hayal gibi ORMAN KIZ MELEK OLDU Çok üzgünüz.

Yürümesi için çok çaba sarf ettik havuz, masaj, sinir ve kas besleyici ilaçlar özel ilgi bakım ve sabır sonucu tam 2.5 sene sonra ayağa kalktı. Mutlu yaşadı , çok sevildi barınağımızın maskotlarından oldu. Geçen sene Ergin Annemiz orman kızın Hamisi oldu. Onun için özel şampuanlar, taraklar, yorgan, yastık ,mamalar vb getirdi. Fakat uzun süre felçli kalan hayvanların dolaşım sistemi maalesef yeteri kadar iyi çalışmıyor ve doğal olarak da yaşam süreleri daha kısa oluyor. Orman kızımız 2 gün önce fenalaştı hemen Ergin anneyi aradık özel araç yolladı ve kliniğe gönderildi tahliller serumlar her şey yapıldı maalesef bugün melek oldu çok çok üzgünüz. Orman kıza emeği geçen tüm dostlara teşekkür ediyorum.

1910054n 1915632n 12418115n

11 Temmuz 2012

Ormana atılmış  ve gençlik hastalığına yakalanmış ,ölmemiş ama arıza kalmış :( Tek kol ve tek bacak felç yani yatalak kalmış ,ilgilenen hayvanseverin götürdüğü her yer uyutulsun demiş en son bugün götürülen klinik de uyutulsun deyince getirin bir de ben göreyim dedim ve gördüm. Hayvan canlı yemek yiyor bakıyor bilinci yerinde önce felçli arabası deneyim dedim ön kol ve arka bacak tutmadığı için yürüteç olmadı şimdilik diyorum ben pes etmiyorum. Dayanamadım kalsın alıyorum dedim ismini ORMAN koydum :) Orman kız  da yedikule darülacezesinde kendine yer edindi :)

Uyutulmadan sevilerek , karnı tok vaziyette ölenedek bakılacak.
Yaşam hakkını elinden almamız mümkün değil.Orman kız için hasta yatak bezi,yaraları için cefadey 1gr amp,steril gazlı bez,nonstreli eldiven,glucosamin,nervit,kalite kuru ve yaş mama gerekiyor şu an .Orman kızın rahat etmesi için ne gerekiyorsa yapacağız ,her zaman umut vardır diyorum kimbilir bakarsınız nisan gibi yağmur gibi karagöz kedi gibi  ayağa bile  kaldırırız:)