BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
04 KASIM 2010 / 18:32

en minik felçlimiz pit


15 ağustos 2010.
Barınağımızın en minik felçlisi pit.Zeytin gözlü ,minik burunlu,çokk tatlı,havlamayan bir yavru,hayat dolu,tutmayan bacakları ile hop hop koşmaya çalışıyor.
Biz yedikule ailesi olarak tedavisine devam ediyoruz.
Kas ve sinir sistemini besleyici  ilaçlarını hiç aksatmıyoruz ,fakat özel ilgi ve bakımla şansı daha artabilir.
Minik pit e evini açacak bir aile arıyoruz.
Belki yürümeyebilir ,ama araba ile hayatını idame ettirebilir ,belki de ayağa kalkar  biz umudumuzu kaybetmiyoruz.
Bella gibi,Nisan gibi birdenbire bizi şaşırtır ayağa kalkıverir.
O zaman ooo bella ooo demiştik ,şimdi ooo pit ooo demek istiyoruz yürekten.
Pit 2 aylık civarında bir yavru daha, karton kutu içinde Silivrikapı civarında yol kenarında  bulundu. Karton kutu hareket ediyormuş (bizim yaramaz fıldır fıldır hareketli)ama ses yok (havlamayı bilmiyor),  duyarlı insanlar kutunun yanına gidip açınca  yavruyu görmüşler.
Ve bizim bebek pit in hikayesi bu şekilde başladı.Trafik kazası olma ihtimali yüksek diye düşündük  ilk önce,fakat hiç bir yerinde kan ,yara,bere bir şey yoktu.Büyük ihtimal darbe almış olabilir.
Başına ne geldi ise geldi olan olmuş artık, ama biz pit bebeği yaşatmak istiyoruz.
Bu yavruya şans vermek isterseniz bize yazın …    olcay.meral@gmail.com
4 kasım 2010
Aradan geçen 2.5 ay içerisinde pit ile ilgili kimse başvuru yapmadı ,maalesef pit bir sürü felçlinin yanında en minik felçli olarak barınakda kalmaya mahkum oldu.Tahmin edersiniz ki o kadar yoğunluk da pit le ilaç ve tedavisi dışında çok özel ilgi göstercek zamanımız olamıyor.Oysa pit in bir yuvası olsa idi veya gönüllü bir annesi olsa idi onu sürekli yumuşak minder de tutar kaka,çiş yaptığı an yıkar kurular,   pişiklerine  bepanthen sürerdi .Piti  idrar yollarında oluşan bir rahatsızlıkdan dolayı  kliniğe gönderdik o can acısı   ile bile sevin beni diyordu .Tedaviye yanıt verdi çok kısa sürede.
Ben hala duyurumu yenilemeye devam ediyorum PİT e bir şans verin yuvanızı açın .Muhtaç bir canlıya yardım etmenin dayanılmaz mutluluğunu yaşayın ne dersiniz :)