BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
01 TEMMUZ 2012 / 10:20

öldü diye getirdiler ama...

Sarı sarman sokak kedisi , hızla gelen bir araba çarpıyor başından darbe alıyor  ve  araç durmayıp kaçıyor  :(  olayı gören  duyarlı vatandaşlar hemen fabim e haber veriyorlar ve ekiplerimiz kutu içinde kediyi   barınağa getiriyorlar.
Ekip barınağa geldiğinde kutuyu alıp açmak içindekini görmek üzere yaklaştım ,ekipteki arkadaşlar  çok kötü durumda kedi kafası gözü patlamış   can  çekişiyordu belkide   ölmüştür dediler.Ben de her ne durumda  olursa olsun  bakmak lazım  dedim ve  açtım kutuyu baktım dedikleri gibi korkunç,kabus gibi  kötü görüntü.
Bir göz fırlamış,diğeri patlamış,çene darmadağın ve damak ortadan ikiye ayrılmış yüz kan ve çamurdan gözükmüyor ve çok hareketsiz yani öldü sanmalarının sebebi  kediciğin yaşadığı  şok ve çektiği büyük acı  :(  İlk müdahaleyi  barınakda yapıp acil zeytinburnu veteriner kliniğine gönderdim ,ama çok umutluda değildim gördüğüm manzara karşısında .
Her gün kliniği arayıp kedi nasıl diye sordum  aldıgım cevap her gün  yaşıyor oldu :) umutlarım arttı genel durumu düzelince ameliyata alacağız dedi veteriner hekim murat  bey ve 10 gün sonra genel durum düzeldi .Ölmemek için direndi yaşamak istiyordu kedi ve  ameliyata alındı.Patlayan göz alındı ,diğer göz ise görme yetisini kaybetmiş (aldığı darbe ile göz sinirleri tahrip olmuş)ortadan  ikiye ayrılan damak ve çene ye pin konuldu ve 10 gün kadar da yogun bakım kısmında özel bakıldı.Kazadan  21 gün sonra taburcu oldu yeniden hayata döndü ismini HAYAT koydum.Hayat görmeyen bir gözü ,olmayan diğer gözü ile ,darbeden yamulmuş boynu ile (eğik boyunlu küçük emrah misali)    :)   kucağınıza aldığınızda çıkarttığı sevgi dolu mır mır sesleri ile hayat dolu bir kedicik.
Sevgili dostlarım hayat, hayata bizim pes etmememiz sonucunda döndü.Ama çok da masraflı oldu barınak için
:(  Hayat ın ameliyat masraflarına sponsor olacak ,katkıda bulunacak,yuvasını açıp sahiplenecek dostlara ihtiyacımız var.Hayatın klinik masrafları bizim belimizi bükmesin diyor , destek bekliyoruz.Yedikule ye daha çok hayatlar gelecek ve geliyor her canlıya  el uzatmaya yaralarına merhem olmaya çalışıyoruz.
Yaz tatili başladı,herkes yazlıklarda veya tatilde ,fakat   barınak full çalışmak da ,  ziyaretçi sayısı yok gibi istanbul boşaldığından ,doğal olarak yardım ,destek de yok gibi zorlandığımıza emin olabilirsiniz.
Gönüllü hizmet veren  yedikule  ancak desteklerinizle ayakları üstünde durabilir,bu nedenle sizden düzenli bağış ve destek rica ediyoruz.;
Hayat için yaş mama,yoğun bakım sıvısı,ameliyat borçlarına destek  bekliyor ve sevgi dolu yuva  arayoruz
http://www.fatihbelediyesiyedikulehayvanbarinagi.com/yardim-etmek-istiyorum/