BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
05 KASIM 2009 / 19:16

kürke hayır etkinliği 

 

 

4 Kasım Çarşamba Gezginler Klubunu Prof Orhan Kural ın organize ettiği  Kürke Hayır etkinliğinde Yedikule Hayvan Barınağı olarak oradaydık.Orhan Kural kürkün nasıl yapıldığını hayvancıkların kafaları yere vurularak sersemletip canlı canlı kürklerinin yüzüldüğünü video görüntüleri ile anlattı..İçimiz tuhaf oldu büyük acı duyduk bu ızdıraba..
Video görüntülerinin ardından Orkestra artık sevmeyeceğim şarkısını artık kürk giyemeyeceğim şeklinde seslendirdi..
Ve eskiden kürkün nasıl yapıldığını bilmeden kürk alan duyarlı dostlar getirdikleri kürkleri parçaladılar ve barınağımızda yavruları ısıtsın diye bize teslim ettiler..
Zaten güzelleşmek için ,ısınmak için üzerimizde ceset taşımaya ihtyaç yok..
Kutuplarda yaşamıyoruz ,Türkiye o kadar soğuk bir ülke değil ısınmak için başka alternatifler var.
Emitasyon kürk bile giymeyin lütfen özendirmiş oluyorsunuz...
Mesajımız tüm Dünyada artık kürk  kullanımın demode olması...Yaban hayvanların zaten dünyada soyu tükenirken sadece kürk özentisi yüzünden sebep olunan soykırıma da engel olmuş olursunuz kürk satın almazsanız..
Uzakdoğuda özellikle Çin de bırakın yaban hayvanını(tilki,vizon,mink,angora tavşanı  vb)kedi ve  köpeklerin etlerini yiyecek olarak derilerini de kıyafet (manto özellikle romatizmaya iyi geliyor diye xx ülkede çok ragbet edilen kedi battaniyeleri vb )olarak kullanıyorlar..Bu bir vahşet .!!
Bizim gibi hisseden,acı çeken,seven ,kıskanan,terk edilince intihar eden bu dostlarımızı (kedi,köpek)koruyalım sahip çıkalım..

KÜRKE HAYIRRRR.