BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
25 MAYIS 2010 / 02:41

kermesimiz ...

23 mayıs pazar ,nihayet beklenen gün geldi.Hafta başından beri bozuk olan  hava bizi endişelendiriyordu.
  Kermes günü  yapacağımız organizasyonu etkilemesin  diye tüm tedbirleri aldık ,elimizden geldiğince  tabii,ama elimizde olmayanlar  da vardı onu da yukarıya havale ettik :)
O gün  2 -3  organizasyon daha  vardı 12 .00 da başlayacak olan etkinliğimiz ancak saat 13 den sonra kıvamına oturdu.
Ses düzeni sponsorumuz Playbackmuzik  sabahın erken saatlerinde geldi ve hazırlıklara başladı,bu arada 2-3 kere elektrik kesildi hemen jeneratör arayışına girdim ,ama malum pazar ve her yer kapalı.
 Bu arada ses  ekibi ,diğer isimleri   tesisatçılar :) 
(çocuklar tarafından kondu bu lakap ) elektrik giriş kablosunu takmak için   özel priz lazım ve elektrikçi bulmak gerekiyor  deyince ,iyice telaşlandım ,çareyi  mithat babayı (eşimi) aramakla yetiş demekle buldum.Sağolsun hemen inşattan elektrikçi arkadaşı gönderdi  ve  bu sorun da haloldu.Müzik başladı 12 .00 da her şey hazırdı.Önce yiyecek ,içecek kısmı cafe oluşturuldu ,sonra sponsor firmalardan gelen ürünler ve gönüllülerimiz yaptığı el emeği , bağışladığı ürünler  konulmaya başladı.
İlk stand  Yedikule Kurabiye Barınağı  standı ,sonra ev yapımı reçeller ve daha çeşit çeşit reyon.
Ve misafirler yavaş yavaş gelmeye başladı.Etkinliğimizin  sunuculuğunu Sevgili dostumuz Tuna Arman başarı ile yaptı çok teşekkür ediyoruz.
Kermesimize katılarak güne renk ve zenginlik katan  değerli dostlarımız :
 Gökhan Tan,Bağlama virtüözü Muzaffer Özdemir,Reyhan Karaca,Fulden Uras ,Kendi ve Yiğit(show tv evcilik oyunu yarışmacıları),Ezel dizisinin Ömeri (ismail )Mavi nota halk türküleri korosu 'na  sonsuz teşekkürler.
Katılımları ile bizi onure eden  Fatih Belediye Başkanımız Sn Mustafa Demir 'e, Başkanyardımcılarımıza ve katkıda bulunan Belediyemizin temizlik işleri,park bahçeler,işletmeler,fen işleri,ulaşım müdürlüklerine  teşekkür ediyoruz.
Misafirlerimiz arasında değerli dostumuz hayvan korumacı Emel Yıldız,Gezginler kulubunden çevreci  Prof Orhan Kural ,YHS den Sevgili Özgün ,Hayvan Korumacı İnci Kutay ve gerek tek başına gerek çoluk çocuk aileleri ile  bize destek olmak için gelen isimlerini bilmediğim ,bazılarını da yazmayı mutlaka unutmuş olabileciğim  tüm dostlara .
Hareketli müzik  dinletisi ile bizleri çoşturan  playback müzik ekibine de ayrıca teşekkürler ,sonunda bize halayda çektirdiler :)
Çekiliş  biletleri satıldı ve  kazanan  arkadaşlara süpriz hediyeler verildi ,neler mi (konyalı restaurant ta 2 kişilik yemek,topkapı,ayasofya vb tarihi yerler ücretsiz rehber eşliğinde gezi,özel bir güzellik merkezinde ciltbakımı 3 adet,3 adet yağlı boya tablo vb)Hediyeler sahiplerini buldu güle güle kullansınlar.
Çocuklara yönelik aktiviteler thşört ,anahtarlık boyama vb yapıldı palyaço Fedai baba kermese renk kattı.
Birbirinden leziz yiyecekler yapan gönüllülerimize (Selen,Didem  ve arkadaşlarına,jale,banu,petra,filiz  ve daha bir çok anne ye)koska ve asitane firmalarına,içecekler için uludağ gazozlarına da teşekkürü  borç biliriz.)
Koronun sahne alacağı zaman , aniden  yağmur bastırdı ama kimse  pes etmedi nasılsa yaz yağmuru hemen geçti gitti , eğlenceye devam etti.Tenteler   ve güneş şemsiyeleri ıslanmaya engel oldu.  .Dikkatimi çeken kermes için  gelen misafirlerin ,büyük çoğunluğunun barınağı gezmek ,hayvanlarımızı sevmek talebi oldu,kıramadık misafirleri kısa aralıklarla gezdirdik çünki  onların sevgiye   her zaman ihtiyacı var .
Kermesimize çok yoğun ilgi ve talep oldu.Veee  bu nedenle artık her pazar 11-15 arası barınağımızda  mini bir kermes 1-2 stand la sizleri bekliyor olacak  cafe tabii ki  hizmette ,süpriz kurabiye ve yiyeceklerle.
Resim 1073Resim 1134

 

 

 

 

 

Resim 1103flden tuna

 

 

 

efefuldemel

 

 

ömer

 

çovukResim 1106
mavi nota