BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
20 TEMMUZ 2010 / 02:11

hayfest 2010 festival izlenimleriTürkiye de ilk kez bir hayvan festivali organize edildi.Haydoder in organize ettiği hayfest 2010 hayvan festivalin de yedikule ailesi olarak  (15 gönüllü )tam takım hazır kıta olarak maçka küçükçiftlik parkında idik.Amacımız festivale ve haydoder e destek vermek idi.
Show tv evcilik oyunundan Hakan ,Kendi ve Yiğit ,iletişim grubundan Gonca,STKD den Bülent Bey,Gönüllü anne ve babalarımız dan Sibel,Derya,Tuna,Banu,Sema,Aslı,Tolga,Petro,Gönüllü gençlerimiz  Gizem,Berkkan,Dünya güzeli pekinez schörly ve annesi...
Günün ilerleyen saatlerinde gündüz olan kalabalık ,oldukça azaldı ,ailemiz haydoderi yalnız bırakmadı ve konser sonuna kadar kaldı.Sevgili  Sevilay hn ve Aytek bey e  bu organizasyona bizleri davet ettikleri için çok teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

Sevgili Aytek Felah ın festival  hakkındaki duyguları...
İçimdekiler... ve Teşekkürler..
Türkiye'de bir ilk gerçekleşti.

Bu ülkede bir hayvan festivali, hayvan haklarının konuşulduğu, bilgilerin verildiği, onlarında eğlenebileceği, sahiplerinin bilgilenirken aynı zamanda güzel vakit geçirebileceği, hayvanlar için her şeyin olduğu bir festival yoktu düne kadar! Ancak hiç bir şekilde egolarına yenilmeden hayvan hakları ve onların yaşam kalitesi için çalışan güzel insanlar ve kuruluşlar oradaydı. Festivale katılan her hayvan severin söylediği tek bir şey vardı; ''Bazı şeyleri şimdi çok daha net anlıyoruz''...

Gönül isterdi ki, tüm kuruluşlar orada olsun, tüm hayvan sever platformlar haber yapsın ve paylaşsın. Buna rağmen büyük bir ilgi gösteren ve ana haber bültenlerine taşıyan ve her seferinde Türkiye'de bir ilk gerçekleşti diyerek haber yapan ve bu çalışmanın farkında olan medya kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Katılımcı firmalar, hayvan severler, sivil toplum kuruluşları ve sanatçılar, böyle bir günde orada oldukları için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu günün hazırlanmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma öncesinde ve sonrasında güneşin altında toplamda 16 saat boyunca 30 dk bile oturmadan çalıştıkları için sonsuz teşekkür ediyorum.

Bu ülkede hayvan hakları ve yaşam kalitesi için çalışan koca bir azınlığız. Buna rağmen festival katılımı çok güzeldi. Konser katılımı düşük olsa da festivalde olan herkese sonsuz teşekkürler."