BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
17 OCAK 2011 / 10:15

16 ocak pazar

16 ocak pazar, bugün hava oldukça soğuk,yağışlı  ,gökyüzünün maviliğinin yerini gri kasvetli  kara kara bulutlar almış bu tür havalar hep moralimi bozar.
Bu kötü havada kimse gelmez ziyarete, gönüllüde gelmez bizbize oluruz personelle o nedenle biraz geç gideyim pazar keyfi yapayım evde ailemle dedim.
Saat 11 e doğru  barınakdan acele etmene gerek yok gönüllüler geldi  diye aradılar .  Gönüllülerimizden  İlk gelenler Altın kızlar(Mukaddes,Beyhan anneler ve Sultan abla  üçlüsü)sonra Banu,Öznur,Betül,Fesih,Sema,Sevil,Batuhan,Nigina,Gizem,çocuk gönüllülerimizden Zeyno,Emre  gelmişler.
İçimden ,helal olsun dedim , fiziki zorluk yani, dış etkenler hava şartları vb  bir gönüllünün azmini ve isteğini yıkamıyor bu ne büyük bir mutluluk.
 Yedikule ailesinden  olmak ,yani gönüllülük   böyle bir şey!
Tabii ziyaretçilerimize de ayrıca teşekkür etmek istiyorum ,oldukça fazla ziyaretçi vardı üstelik çocukları ile gelmişlerdi.
Barınağımızdan bir köpeği evlat edinen( hamilik sistemi ile ) çocuklardan "Dilber in ablası Göksu ,Zilli nin ablası Dora  her fırsat bulduklarında mutlaka kısa sürede de olsa  barınağa geliyorlar.
Öznur anne , erkenden sıcacık bol acılı çorbasını yapmış oğlu Emre ve  yaşlı zeytin kızla birlikte, gelmiş,Sema anne  zeyno ve nigitayı  almış gelmiş kısır ve kek le birlikte  :)  Banu anne kozyatağından akşamdan  kurabiyesini yapmış gelmiş,Sevil anne milföy böreğini yapmış ,Betül anne sınavları olmasına rağmen gelmiş ,Sibel anne oğluşu Efe nin morali bozuk diye sahilde gezdirmek için gelmiş....
Özen ve Gülsaniye anneler uzak yoldan gelmişlerdi , mesafeler engel tanımaz gönüllü için .
Yani barınağa gelen her gönüllü ailesinden,kendine ayıracağı zamandan ,maddi birikiminden fedakarlık  yapmaktadır, o nedenle barınaklarda gönüllü olmak o kadar kolay bir şey değildir ,yüreğinizin  hassaslığını ,duygusallığınızı mantığınızın önüne geçirmemelisiniz.Yani duygu ve mantığı dengede tutmalısınız.
Benim içim kaldırmıyor,üzülüyorum, deyip hep ağlarsanız gözyaşlarınız hiç durmazsa (Yeni gönüllümüz Sevil anne gibi küçük bir uyarı alırsınız )    Uyarım şu oldu  :)
  "Ağlama güçlü olmalısın,onların bize ihtiyacı var ,biz elimizden ne geliyorsa kat be kat fazlasını yapmaya çalışıyoruz sen de bunun için burdasın senin ağlaman onları da beni de  negatif etkiliyor ,çünki sevgi istiyorlar,yuva istiyorlar bizim  motivasyonumuzun  düşmemesi,hep artması gerekiyor ki  yararlı olalım, o nedenle  ağlamak YASAK dedim tabii gizlice bana görünmeden ağladığında da  bir şey yapamıyacağım  :)
Sevil anne  3 hafta sonra ancak biraz ağlamayı bıraktı  :)
Daha daha yeni gönüllüler bekliyoruz neden mi ?Gönüllülerden ev hanımı olan çok az ,çoğunluk hafta içi çalışıyor haftasonu gelebiliyor ama hafta arası gelen gönüllü yok gibi yani hafta arası gelebilecek gönüllüye ihtiyacımız var .
Ev hanımı ,emekli ama yüreginde hayvan sevgisi olan bir şeyler yapmak istiyorum gönüllü olmak istiyorum diyecek olan dostları bekliyorum.
16 ocak oldukça soğuk pazar gününün en sıcak iki    olayı golden yavru leydinin yuva bulması   sıcak bir eve,aileye kavuşması ve Öznur annenin sıcak acılı çorbasından kase kase içmek   oldu :)