BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
27 TEMMUZ 2016 / 17:33

Engel insanların kalbi ve bakan gözleri

Sevgili Gevher Nesibe annemizin kalemine sağlık:

ENGEL İNSANLARIN KALBİ VE BAKAN GÖZLERİ


“Dağlara buğdaylar serpin! müslüman ülkede kuşlar aç demesinler..!   HZ. ÖMER

Bizler ne güzel kalple sevmeyi,nede güzel bakmayı biliyoruz eğer bilseydik Yaradandan Ötürü her canı severdik zarar vermezdik verenede dur derdik… Bizler ne Peygamberlerin ne Allah yolundan gidiyoruz ki gitseydik bu kadar cani olmazdık… Tekmeleyen,aç ve susuz, tecavüz, zehirleyen, toplatan,deneyler, sirkler, çarpıp gitme, ormana atan, üzerlerine yük verip binmezdik vb bütün kötülükleri yapan biz olduk göz yumar olduk ne oldu bize ey gözleri gaflet uykusunda olan Müslüman Kardeşlerim açın gözlerinizi açın ki Rabbime yakın olalım….

Bazı duyarlı insanlar bir kampanya başlattı, hayvanların bakımı için, düğünlerde yollanan çiçekler yerine barınağa yardım, kazandığı ücretin bir kısmını barınağa aktaran fotoğraf çekimlerini yapan tüm duyarlı insanlara başta Mimar Meral (Abla´ya) OLCAY Hanımefendi´ye teşekkür ederim..

Bizler yaşamak isteyen her canlıyı yaşatmaya, yaşama katmaya hükümlü değil miyiz? Bunu başaran nadir insanlardan ve hayranlık duygum olan değerli insan Meral OLCAY´dan söz etmek istiyo- rum… Bir o kadar zor bir o kadar gönül işi var ki; engelli, hasta demeden, yağmur çamur, kar demeden sevgisini adamış biri olup; oda yetmiyor büyük bir titizlikle araştırdığı insanlara gönül verdiği canları emanet ediyor ama emanet ettiği canları veripte sırtını dönmüyor gözü hala üzerlerinde, aykırı bir durumda emanet ettiği canları geri alma hakkı saklıdır kendisinde, kurumda... Meral Abla´nın bu kadar fazladan ilgilenmesinde ek geliri yada çıkarı yok yahut koltuk kavgası yok dedim ya..insan sıfatına bürünmüş kişilerin zehirlediği, toplattığı, tecavüz edilen ,vurup kaçtığı, sokağa terkettiği, engelli kaldı diye terk edilen her cana merhem oluyor…Bu sebepten dolayı Meral OLCAY olmak kolay değil insan olmak... Büyük çoğunluğu da savaşı başlarken kaybetmekte neden mi açlıktan birbirlerine saldırdıkları için, Ne yapılabiir? Onların yaşam alanlarını ellerinden alıyoruz. Ne için? Daha fazla konut, Avm, tesis... ihtiyaç değil demiyorum ama yapıyoruz madem onlar için de yaşam alanları bırakmalı, mama ve su ihtiyaçlarını düzenli giderebilmeleri için gerekli ekipmanların konması ve bir de her mahalleye veteriner hekiminin olması. Nasıl ki Aile doktorumuz var her mahallede de bu ihtiyacı karşılaya- cak bir veteriner hekimin olması gerekmektedir. Yedikule Barınağı deyince istisnasız hepimizin aklına Meral Abla gelir. Neden ? Çünkü hayatını adamış durumda bu davranışı da yeteri kadar saygı ve sevgiyi haketmesine yeterli bir meziyettir. Her şey iyi güzel ama bu barınağın sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için bize de çok görev düşüyor. Alkışlamak, övmek ihtiyaca cevap vermiyorsa bir önemi kalmıyor, değersizleşiyor. Öyle sizi zorlayan yardımlar yapmanıza da gerek yok akmasa da damlar felsefesinden ya da değerli atasözümüz olan " Damlaya damlaya göl olur" mantığıyla hepinizden gücünüzün yetebildiği ölçüde yardımlarınızı bekliyoruz. Yazımın sonunda gerekli iletişim bilgilerini ileteceğim. Şöyle yazayım sadece bir makarna evet sa- dece bir tane makarnaya gücünüz yetse bile utanmayın, sıkılmayın bağışlayın. O bir makarna bile sizin iyi niyetinizden karakterinizde öyle bir lütfa, mağfirete dönüşüverir ki Rabbim tarafından, kendinize kattığınız zenginliği bilemezsiniz. İnanmak la-zım, İnanın kendinize ve Rabbime ...Sizden ricam hayvan almaya karar verdiyseniz lütfen barınaktan alın o kadar çok çeşit cins hayvanlar var ki bir yuvaya…

Meral OLCAY: Sokaklar da ki HAYVANLAR biz insanlar kadar halka sahip bu dünyayı birlikte yaşamak için.Küpeli köpekler 5199 sayılı yasa gereği rehabilite edilmiş tekrar alındığı yere bırakılmış köpekler dır zararsızlar lütfen onları şikayet edip barınaklara yıktırmayın.Barınaklar güçten düşmüş mağdur sakat yaşlı hayvanlar içindir.

Bir HAYVANIN 15 sene yaşadığını bilin hayatınıza bir hayvan katacaksanız terk etmemek üzere alın ve BARINAKLARDAN sahiplenin çok büyük bir sorumluluk terk edilmek her CANLIYA travma yaşatır onlara bu travmayı yaşatmayın insanlar gibi can taşıyorlar Allah hepimizi yoktan var etti insan ,hayvan demeden…yakınınızdaki tüm canlara sahip çıkalım her canlı kaliteli yaşamı hak eder ,suçlular kapalı alana layik masum sessiz kullar değil…

HAYDİ UYANIN RABBİMİN YOKTAN VAR ETTİĞİ HER CANA SAHİP ÇIKALIM RABBİM İÇİN …

Kaynak: www.orduvizyon52.com