BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
26 MART 2012 / 19:00

yasak ırk köpek baskını !

Bir pitbull anne ve 9 yavrusu terk edilmiş izbe harabe bir evden vatandaşların ihbarı ile ekiplerimiz tarafından alındı.Yanında kendisi gibi yasak ırklardan  (  Cevre Bakanliginin 2008 yilinda yayinlanan Tehlikeli Kopekler genelgesinde "Söz konusu Kanunun 14. maddesinin (1) bendinde; 'Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini ülkemize girişini, satışını ve reklâmını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek yasaktır' hükmü yer almaktadır. Bu hükme uymayanlara Kanunun 28. maddesi gereğince hayvan başına 3.000 YTL. idarî para cezası verilir ve hayvanlara el konulur." ibaresi yer almaktadir.            Bu genelgeye rağmen ,gizlice üretilmiş ,damızlık olarak ayrılmış,ne amaçla üretildiği meçhul olan bu zavallı hayvanlar ihbar üzerine kurtarılmış ve barınağımızda  koruma altına alınmışlardır.Özünde pitbulların bir çocuk kadar masum olduklarını çok iyi biliyorum , ama kötü niyetli kişilerin elinde bu tür köpekler masumlukdan çıkıp bir terminatör gibi yok edici olabiliyor.Yok edici derken yalnış anlaşılmasın insanlara karşı değil diğer köpeklere karşı saldırgan olabiliyorlar bu tabii yetiştirme tarzına bağlı.Pitbull vb ırklar sahibine çok düşkündür sahibi öldür derse öldürür dur derse durur.Bu neyi gösteriyor KÖTÜ KÖPEK YOKTUR KÖTÜ SAHİP VARDIR.Tabii insanların günahını,suçunu masum hayvanlar ödüyor.Annenin adı ŞİVA 9 küçük şivası  daha var şimdi Şiva nın amacı bebeklerini büyütmek ,bizim de amacımız onun varsa eğer kötü huyları sevgi ile rehabilite etmek.Şimdi şiva ne ister yaş mama,süt,bisküvi,yorgan,battaniye tabii en çok istediği şey ise SEVGİ.
Bull terrier arkadaşı ise dişi ismi MALT o da damızlık olarak ayırılmış ,uzun burunlu bembeyaz dünya tatlısı bir köpek
Bir kurtarılmış köpek daha var mahallede ki kedileri parçalattırıyormuş sahibi ihbar üzerine el kondu o da dünya talısı bir pitbull ismi SMİLE ,gülen surat.
Son söz olarak diyorum ki:Yasak ırk olarak ilan edilmiş,aslında masum olan bu  hayvanları yasak olmasına rağmen gizlice besleyip,kumar,dövüş vb kötü amaçlarla yetiştirmeyin bunu geçim kaynağı olarak görmeyin ,geçiminizi başka işlerden alın terinizle kazanmayı tercih edin.Hayvan sırtından kazanılan paranın  faydası olmaz.


 

 

 

 
http://www.fatihbelediyesiyedikulehayvanbarinagi.com/yardim-etmek-istiyorum/