BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
06 EKİM 2010 / 02:00

pes etmeyen alman gönüllülerimiz!

Yaklaşık 13 ay oldu Alman hayvansever gönüllü arkadaşlarla tesadüf eseri tanılmamız.Almanyanın Köln şehrinde yaşayan geçen 13 ay içinde 4. kez barınağımıza gelen dostlarımız.Bu sefer çok özel günde geldiler 4 ekim Dünya hayvan hakları gününde süpriz yaptılar gene.
Migrosun 3 gün için yaptığı özel indirimden bahsedince hemen markete gidip alışverilerini yapıp barınağa geç saatte olsa bıraktılar.
Azimlerine,pes etmemelerine ,bizim yanımızda bedenen,ruhen gönüllü olarak hayvanlarımız için faydalı olabilmek bir şeyler yapabilmek adına gelmeleri gerçekden takdir edilecek bir fedakarlık.Anna,Sebastian ve arkadaşlarına sonsuz teşekkürler.
****************

6 ay kadar " süpriz ziyaretçiler" başlıklı köşe yazımda Alman turistlerden bahsetmiştim.   Grup başı   nicole  hn ın önerisi ile  barınağımızı ziyaret etmişler ve tanışmış sohbet etmiştik.Aynı günün  akşamı Almanyaya dönmeden açık bulabildikleri marketlerden mama,makarna ,süt  vb ihtiyaç malzemesini akşam karanlığında bırakmış gitmişlerdi.Çok duygulanmış teşekkür etmiştik duyarlılıklarından ötürü..
Fakat olan olmuş nicole ve arkadaşlarına yedikule virüsü bulaşmış:)
 gönüllüleri akılları yedikule ailesinde kalmış ve  kilometrelerce uzakta olmalarına rağmen  kalbi bizimle olan bu insanlar Köln de  kendi aralarında organize olup ,sadece evet sadece 1 gün için  istanbula gelip
tıbbi malzeme mama vb ihtiyaç malzemesi getirdiler ve ertesi gün Almanyaya uçtular.Gene çok duygulandık ve diyorum ki  insan bir şey yapmak isterse mutlaka yapar yeterki yapmak iste.
 Mazeretler üretmeye değil, çözüm üretmeye çalışmak gerekiyor gördüğünüz gibi mesafelerin uzaklığı bile  engel olamadı.
Rehber eşliğinde sohbet ederken barınağın günlük gıda ihtiyacı hakkında bilgi almak istediler ben anlatmaya başlayınca günlük gıda tüketimini şok oldular  bizim getirdiğimiz ihtiyacın yanında çok küçük kalıyor dediler.Cevabım yardımın miktarı hiç önemli değil önemli olan katkıda bulunmayı düşünebilmek ve katkıda bulunmaktır.
Bu arada hatırlatma yapmak isterim  barınağın günlük gıda tüketimi kısaca(  hastane vb yerlerden aldığımız yemek artıkları,her gün 300paket makarna,500kg boyun ve ciğer(mudurnu ailesi ne tşkler tekrar)1000 ekmek,80-100lt süt,bebeklere ve hastalara yaş mama 12 kutu,-200kg bisküvi toplam oluşan 8 ton gıda ya takviye her gün 8-10 çuval mama )
Sevgili Nicole hn a ,Anne ve Sebastian a onlara eşlik eden rehber arkadaşlara sonsuz teşekkürler sağolsunlar.
Bu arada Anne çok sıcak tutabilecek kumaştan yapılmış minik elbiseler getirmiş hemen kontes konu mankenliği yaptı ve Annenin kucağına kuruldu.Resim 7924
İlk geldikleri günki fotolar altta…Eylül ayı idi.
Resim 7920