Geçen hafta barınağınıza gerçekleştirdiğimiz geziden ..." />  Geçen hafta barınağınıza gerçekleştirdiğimiz geziden ... | Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı" />
BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
13 EKİM 2011 / 07:59

özel yeni nesil 2000 ana okulu ziyareti:)

Yeni Nesil 2000 ana okulu Nadin Öğretmenden mektup var :)
"Meral Hanım Günaydın,
 Geçen hafta barınağınıza gerçekleştirdiğimiz geziden öğrencilerimiz çok keyif aldılar ve etkilendiler. Tüm ilginiz için teşekkür ediyorum. Okula geldiklerinde çocukların çizdikleri resimleri görmenizi isterdim. İhtiyaçlarınıza destek olmak için çocukların mesajları, çizdikleri resimler ve çektiğimiz fotoğraflar ile bir poster hazırladım. Haftalık olarak velilerime yazdığım mektupta da gezi içeriğine ve ihtiyaçlarınıza yer verdim. Hafta boyunca gelecek malzemeleri bekliyor olacağız. Ekte size de poster  ve mektubu gönderiyorum.
"5 Ekim 2011 Çarşamba günü  Balina ve Yunus sınıfı öğrencileri, canlılara karşı duyarlı olma kazanımı çerçevesinde çok değerli bir projenin ilk adımını Yedikule Hayvan Barınağı’nı ziyaret ederek attılar. 3000 adede yakın  sahipsiz köpeğin ve 1 atın bulunduğu barınağa yaklaştığımızda, hayvanlardan korktuğunu belirten öğrencilerimizin çok kısa sürede köpekleri sevdiklerini görmek bizleri çok mutlu etti.Barınakta bulunduğumuz süre içinde öğrencilerimiz, evsiz hayvanlar ve bu konuda bizlerin yapabilecekleri konusunda bilgilendiler. Evleri dışına bırakılan köpeklerin duyguları ile ilgili öğrencilerimizin yorumları, çocukların hayvanlar ile kurdukları sıcak iletişimi ve küçük yaşta geliştirdikleri empati becerisinin gücünü bizlere gösterdi.Hayvanlar ile ilgili sorularının yanıtlarını bulan öğrencilerimiz, gönüllü barınak yöneticisi Meral Hn a  bir hayvanın sorumluluğunu alabilecek yaşa gelinceye kadar ailelerine eve kedi, köpek almaları için ısrar etmeyeceklerine dair söz verdiler.Barınak  gezimiz  sırasında çocuklarımızla ilgilenen tüm arkadaşlarınıza da teşekkür ederim.
Güzel bir hafta geçirmenizi diliyorum.