BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
03 EKİM 2009 / 07:17

hilal öğretmen ve öğrencileri

Ben Kocaeli Körfez ilçesinde bulunan Ahmet Taner Kışlalı İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Hilal KOÇ, Yedikule’ye daha önce yaptığım ziyaretlerle ve sanal mağazadan aldıklarımla yardım etmeye çalışırken bir öğretmen olduğumu ve şahsi yardımdan daha fazlasını yapabileceğimi fark ettim. Öğrencilerime barınakların varlığını hatırlatmak, hayvan dostlarına yardım etme bilinci, hayvan sevgisi kazandırmak adına Hayvanları Koruma Günü kapsamında bir yardım kampanyası başlattım. Toplanan yardımlar barınak ve ordaki evlatlar için önemliyken bizim için daha önemli bir kazancı vardı. Hayvanları seven, koruyan ve yardım etme bilinci olan bireyler yetiştirme adına önemli bir adım atmıştık. Tüm hayvanları barınaklarda muhafaza etmemiz imkansız bu yüzden bu canlıların yaşatabilmenin tek yolu eğitimden geçiyor. Bu kampanya sırasında yaşananları ben sizlerle paylaşacaktım ancak bir öğrencimin elinde bir zarfla bana gelmesiyle bu fikrim değişti. Şimdi yazacaklarım 9 yaşında bir çocuğun bence büyüklere örnek olması gereken kalbini gösteriyor.

izmit 1

Merhaba köpecikler, kedicikler

Ben okula gelirken sizi hep görüyorum bazen benimle okula geliyorsunuz sizinle arkadaş olabiliriz bazen sizden korkuyorum ama arkadaş  olursak korkmam..Öğretmenim bize film gösterdi orda size kötü  davranan suçlular vardı onları polis yakalamıyormuş neden anlamadım polisler suçluları yakalamaz mı bi keresinde komşumuzun arabasına çarpmışlardı polis gelmişti hem o kötü adam değildi ama ben artık biliyorum görünce size kötülük yapanları hemen polise söyleyecem sakın korkmayın.Öğretmenim sizin çocuklarımız olduğunuzu bizim annelik yapmamız gerektiğini söyledi çok sevindim artık sizinle evcilik oynayabilirim ama öğretmenim dedi ki anne gibi onlara mama vermemiz lazım evet hem anneler öyle yapar yoksa anne olmaz.Biz de eve gittik annemize babamıza dedik öğretmenim bir kağıda yazmıştı ihtiyaçlar diye onları bulalım diye annem ile babam önce bir sürü aç insan var bu nerden çıktı dedi ama ben çok ağladım onlar benim arkadaşlarım dedim hem ben anne oldum dedim sonra da onlara oyun ettim o zaman bende yemek yemem dedim sonra yuppiiiii annem hemen tamam dedi yemeğini ye gidip arayalım dedi hep beraber markete eczaneye gittik size mamalar aldık evdeki gazeteleri topladık kutuya koyduk öyle mutlu oldum ki, yarın götürürüz dedi annem gece yatağımın yanına koydum kutumu yattım.Hemen sabah olsun istedim. Okula gittiğimde arkadaşlarımın da benim gibi kutuları vardı.Öğretmenim hepsini aldı spor odamıza topladı çok mutluyduk .Yarın Belediyeden gelen amcalar bunları size getirecekler inşallah beğenirsiniz canım arkadaşlarım….

Bu mektup bir evladımızdan binlerce evladımıza yazıldı. Öğrencilerime bunu yaşattığım için çok mutluyum. Unutmamak lazım bu dünyayı onlara bırakacağız.

Körfez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Şendoğan’a ve güleryüzlü muhtarımız Perihan TUç’a ,HAYTAP Kocaeli başkanı Av.Mücella ELGİN’e,Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği’ne,Kartepe Veteriner Kliniği’ne,Marmara Veteriner Kliniği’ne,Yarımca Mehtap Eczanesi’ne ve tüm öğrenci velilerime, ,emeği geçen öğretmen arkadaşlarım Nejla Yarıcı,Harun Portakal ve Muhammet Eren’e, okul hizmetlilerimiz Osman DOĞAN ile Ali AKSOYLU’ya, okul müdürüm ve müdür yardımcıma desteklerinden dolayı teşekkür ederim

okulizmit 1

3 ekim cumartesi izmitten kargoya verilen yardım malzemeleri sabah barınağımıza ulaştı..Duyarlı hilal öğretmen ve öğrencilere ve emeği geçen herkese çok teşekkürler..Üzüntüm  kargo masrafının çok yüklü tutması idi..Bize kargo sponsoru olabilecek bir firma arıyoruz.. İnsanlar yardım malzemesi yollamak istiyorlar ama bir kargo firması barınağımıza sponsor olsa köpeciklerime yardım yollamak isteyen insan sayısı artacak...

Duyarlı dostlara duyurulur..

Resim 7143