BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
12 KASIM 2014 / 11:23

hem yaşlılar hem de körler yuva arıyorlar

Nice insanlar gördüm üstlerinde elbise yok...Nice elbiseler gördüm içlerinde insan yok...(Mevlana)
Yazıma Mevlananın sözleri ile başlıyorum.
İşte vicdan merhamet yoksunu bir insanoğlunun yaptigi,  Sabah barınağa  geldigimizde bu kopegi başıboş saskin dolasirken gördük. Kim birakti?
nasil birakti? ne zaman birakti? bir sürü soru aninda gecti zihnimden.Bizim serbest dolanan kopekler dokunmamis hayvana sasirdim yabanciyi kabullenmezlerdi oysa.Onlarda anlamis hayvanin engelli oldugunu zarar vermemisler.
Yanina gittigimizde kahrolduk 2 gözü de kör pekinez ve cok yaşlı. Lanet olsun nasil bir insan bu haldeki hayvani ortaya atar ve kaçar. Malum alkol alan, ehliyeti veya ruhsati olmayan barinagin yolunu trafik polisine yakalanmamak icin E5 gibi kullandiklarindan bu kör hayvanin ezilmemesi mucize allah korumuş. Simdi ne diyeyim havalemi eft mi yapayım ! neyse yukari yaptim işlemi:( aldik iceri ismini veysel koydum onada bir bebek yatagi uydurduk yırtık pirtik ama is görüyor.Mesajim  alindi umarim:)  cocuk oyun parkina ihtiyac var duyurulur.
4 ledik  Gece kizimiz ,  gündüz oglumuz, seher kizimiz ve veysel oğlumuz.
Gariban lar sessiz sakin hep uyukluyorlar tipki yasli insanlar gibi tipki bizim gibiler.Istedikleri bir lokma püre mama bir lokma su.
Yattıkları yer  temizlenecek gözlerine damla damlatılacak ve  baslari oksanacak bu kadar.Bu iş bu kadar zor mu günlerdir yuva bulamadik.
Sikayetci degilim yalnis anlasilmasin sakın, ama gönlüm benim ilgilendigimden daha çok  ilgilenecek bir ailesi olmasindan yana, Kismet bu belli de olmaz ben gene yuva aradigimizi yazayim da hani derler ya.
Nasrettin hocanın göle maya calmasi hikayesindeki gibi YA TUTARSA YA TALIPLERI CIKARSA. Dileğim mayanın tutması yuva bulmaları:)YUVA BULANA DEK PÜRE MAMA DESTEĞİ BEKLİYORUZ...