BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
05 AĞUSTOS 2016 / 12:13

Gece'nin kurtarılması

GECE kedicik ile ilgili son durum; Yapılan tetkikler neticesinde 2 bacak ta ezilmiş ve kokuşmuş açık çürümeye yakın yaralar var. Bu durum olayın dün gece olmadığını daha eski olduğunu gösteriyor. Demek ki kinse fark etmedi başka bir araç 2.kez çarpınca vatandaş fark etti. Yoğun antibiyotik tedavisi ve pansumanla enfeksiyon kurutulmaya çalışılacak. sonra bacaktaki kırıklar için müdahale yapılacak. Gece kediciğin canı çok yandığı için huysuz. O nedenle eldivenle tutmak durumunda kaldık.
İhtiyaç olan ilaçlar ve malzemeler; Novasef 1gr amp,steril ve nonsteril eldiven rulo sargı bezi
Yedikule sahil yolu Yedikule sur dibi Yedikule hayvan barınağı 05357126390

4 Temmuz 2016

82827931240986_nFındıkzade kızılelma caddesi ara sokaklardan birinde mahallenin kedisine araba çarpıyor. Hayvancağız can havli ile bir apartmanın bahçesine kaçıyor ve bina duvarında ufacık bir deliğe vücudunun yarısı girmiş yarısı dışarda vaziyette bekliyor. Olayı gören fotoğrafı çeken vatandaş 153 dahil her yeri arıyor. Kimseden yanıt alamıyor Facebook dA ilan koyuyor. Tesadüf barınaktan daha çıkmamıştık. Meltem arkadaş bize ulaştı. Arzu anne, Mehmet Baba, Biber kız ve ben özel aracımızla sepet battaniye vb tedarikli olarak gittik adrese.

Sorduk soruşturduk kimse görmemiş fotoğrafa bakıp benzetmeye çalışıyoruz hangi bina diye sonunda biri geldi "bahçeye kaçtı araba vurunca" dedi. Bahçe demirkapıları asma kilitle kitli anahtar kimden bulucaz. Apartman görevlisinde vardır dediler. Bekleyecek zamanımız yok, kedi zorda dedik atlayarak girilecek. Mehmet ve yardımcı olmaya çalışan vatandaş bahçeye atladı ama zifiri karanlık. Fener tutarak araştırdık ve bulduk . Kedi kaçmaya çalışıyordu sürünerek. Sonunda battaniye ile yakaladık ve sepete koyduk doğru barınaga . İç kanamaya karşı ilacını yaptık ve dış görünüşe göre kalça bacak vb kırıklar var. Yarın herhangi kötü bir durum olmazsa (iç kanama vb ) röntgen vb tetkikler için kliniğe göndereceğiz.

Önüne mamasını suyunu koyduk Can baba ile Allah'a emanet ettik.Barınaktan çıkıp eve geldiğimde vicdani rahatlığım huzurum günün tüm yorgunluğunu yok etti.
Arkadaşlar gönüllülük demek ;BANA NE DEMEMEKTİR.


Akşam geç saatte gelen ihbara "benim görevim değil , nasılsa 153 hattı ve 24 saat hizmet veren ibb var, onları arayın" demek yerine (ki mutlaka başka ihbarlar vardır , yoğundur, trafik vardır ) imkanlarını zorlayarak, çözüm bulmaya çalışarak ,elini taşın altına koymak demektir.
Kediciğin ismini GECE koydum😊Gece kedicik ile ilgili gelişmeleri yarın klinikten sonuç aldığımızda paylaşacağım.


53687508_n 1506448312468_n 6272614796483_n