Meral Olcay

Kocaman Yürekli Çocuklar

Kocaman Yürekli Çocuklar

Gelecegin buyukleri cocuklar sizlerden ümitliyim .

Çocuklar ozellikle hayvanlara yardim konularında büyüklerden daha duyarlılar. Web sitemizde barinagimizin ihtiyaç listesi (kurumama,ilaç vb ) en üst kısımda olmasına ragmen (dikkat çeksin ve görülsün diye.)Gene de bir türlü görünemiyor 10838 kişiden(ÜYE SAYIMIZ) ancak 100-150 kişi görebiliyor digerleri miyop!!!!Fakat en görülen yer neresi biliyormusun ilan panosu ve en çok sitede tıklanan sayfa bize yazın ..

Telefonumuz çalıyor hiç susmuyorki surekli doberman varmı rotweillwer varmı alman kurdu vb saf ırk köpek var mı diye soran bilgi almak isteyen insanlar tarafından aranılıyoruz.
Oysa yedikulenin bir pet market olmayıp barınak ve terk edilen köpeciklerle dolu oldugunu birazcık siteyi inceleseler görecekler neyse…

Gecen hafta tel çaldı elmas hn istanbul erkek lisesi vakfi özel ilkögretim okulu rehber ögretmeni 3.5.6.ve 7. sınıflardan 12 ögrenciyle mutlu hayvanlar projesi adıyla sosyal sorumlululuk geregi bir çalışma başlattıklarını ve ihtiyaçlarımızı sordu.

Çok sevindim duygulandım ve sitemizdeki liste gecerlidir dedim.
Bir hafta boyunca bir kampanya başlatmış çocuklar okulda walfıl günü (ısıtılarak yapılan tatlı çesidi belki dogru bile yazamamışımdır pek tatlıyla aram yok..) düzenlemişler .

Bu arada bir çaba sarf eden bir kişi daha vardı ögrencilerden çagatay ın annesi Ayşen anne .
Beni tel la aradı bilgiler aldı ihtiyacları sordu alışveriş yapmış almış aldıgı malzemeleri okula bırakmış buyuk bir istekle bir şeyler yapmaya çabalayan insanların mutlulugunu hissettim ayşen annenin sesinde .

Bir gun buyrun ziyaretimize dedim ,üzülürüm dayanamam dedi .
Hayır dedim bunlar hayatın gercekleri lutfen gelin üzülmeyecek mutlu olacaksınız bizim gibi gönüllülerce bakılıyor inşaallah sizide aramizda görmek isteriz dedim, umarım katılır. .
Pırıl pırıl temiz yüzlü temiz kalpli çocuklar barınaga yardım amaçlı tatlı yapıp satmışlar topladıkları parayla barınaga ihtiyaç malzemesi almışlar.

Ve 18 nisan çarşamba günü 2 minübüs geldiler 1 minübüs malzemeleri 1 minübüs çocukları taşıyordu. Barınagın önunde durdu arabalar önce Elmas Ögretmen ardından Okul müdiresi Beyza Ögretmen ve 12 ögrenci indi .

Bizimkiler buyuk bir gürültüyle bana haber verdiler hav hav hav bölgemize misafirler geldi meral anne der gibi .!!!

Tabii çocuklar alışkın degiller böyle gürültüye korktular neyse hemen karşıladım anlattım korkacak bir şey yok biz nasıl gülüyor yuksek sesle konusuyor isek onlarda böyle haberlesiyor konusurlar hepsi sevgi istiyorlar dedim.

Hemen mobidik ve bade koşa koşa geldi yere yattı beni sevin diye karnını bol bol okşattı arkasından garip liz hera vb ordu boyu geldiler kimi seviyor kimi korkuyor üstelik beni en çok şaşırtan Elmas Ögretmen oldu köpekten korkuyorum dedi .Halbuki yardım için o kadar çaba sarfetmişti demekki içinde sevgi var ama korkusunu yenemiyor ..

Hayvan korkunu yenebilecegim tek yer burası yedikule.

Çunki bizimkiler sevgi dolu kendine güveni olan köpoşlar asistan havuç hemen geldi elmas ögretmen korkarakhavucun basını okşadı baktıki bir şey yok ısırmıyorlar ve olay bitti korkuyu yendi . Bilinmeyesn şeylerden korkar insan oysa temas dokunmak yeterlidir korkunun baska duyguya dönüşmesine.

Çocuklarla sohbet ettik . Mutlu hayvanlar projesi..nin mimarlarını ögrendik.
Barış Doga Çam, İlayda Aydın, Lal Yazır, Ömer Can Argıt, İrem Kanmaz , Sinan Layıktez
Gönüllüleri ise Elize Gezer, Su Metin, Yeliz Sarı, Reyhan Gülçin Akdemir, Oguzhan Şahin, Oguz Saruhan, Cem Sinan Akyüz ..

Bençocukların sorularını almadan önce neden barınaklar var ve biz gönüllüler neden buradayız önce bu konu hakkında bilgi verdim..

Pet marketlerden dolarlarla satın alınmıslar sonra da sıkılınca kırık bir oyuncak gibi sokaga atılmış köpeklerle doluydu barınak bunları anlattım.

Bir canlıyı almanın sorumluluk gerektirdigi terk edilen her canlının çok üzüntü çektiklerini bazılarının intihar ettigini o nedenle anne babalarına ısrarla köpek istiyoruz dememeleri anlattım ..
Yardımları aldık kopeklerle kaynastılar .Yaptıkları yardımın çok sey ifade ettigini bilmelerini istedim.

Önce girmek istemeyen korkan çocukların yolcu ederken keşke biraz daha kalsaydık demek istediklerini gözlerinden anlıyordum.

Tabii fırsatı degerlendirmek lazım okulun kalan artık yemeklerine talip olduk organize edebilirsek alacagız.

Tekrar bu kocaman yürekli çocuklara ve Elmas Ögretmene Okul Müdiresi Beyza hn ,Çagatayın annesi Ayşen Anneye tesekkurler ediyorum 2000 can adına iyiki varsınız..

Mutlu hayvanlar projesi kapsaminda 18 nisan çarsamba gunu barınagımızı ziyarete gelen 3.5.6.ve 7.ci sınıf ögrencileri ile birlikte
okul muduru Beyza Metin
Rehber ögret Elmas Demirel
proje mimarları
barış doga çam
ilayda aydın
lal yazır
ömer can argıt
irem kanmaz
sinan layıktez
gonullu grubu
elize gezer
su metin
yeliz sarı
reyhan gülçin akdemir
oguzhan şahin
oguz saruhan
cem sinan akyüz
kendilerine barinagimiza yardimlarından dolayı çok tesekkur ederiz.

Gönüllü Barınak Yöneticisi
Meral Olcay
21 nisan 2007

Meral Olcay

More in Meral Olcay

 • Önyargılı olmayın

  Sahiplenmelerde tercih genelde yavru olsun benimle büyüsün oluyor bence ÖNYARGI bu. İşte ispatı, sevginiz ve ilginizle yetişkin...

 • 5 veriyoruz 15 geliyor

  2017 ye veda ederken sahiplenen her patili dostumuza seviniyoruz. Fakat 5 veriyoruz 15 geliyor. Ne olacak bunun...

 • Yunus

  Dün sahil yolunda orta refüj de yaralı halde iken kurtardığımız Yunus kız ı bugün kliniğe gönderdik röntgenleri...

 • Hayvan Hakları ihlalleri

  Sevgili Dostlar; Son zamanlarda sayısı hızla artan hayvan hakları ihlalleri haberleri alıyoruz içimiz kan ağlıyor. 10 sene...

 • Coco

  Sahiplenmek için gelen ailelerin çoğunluğu ön yargılı. Nasıl mı? Kriterler belirlenmiş. Yavru olsun, ben büyüteyim eğiteyim, kg...

 • Örnek anne

  Patili dostlarımız ve çocuklar. Her iki grup da masum. Bu yaşadığımız evren , tüm canlılarla (İNSAN, HAYVAN, BİTKİ) birlikte...