Barınak Görüntüleri

barınak karlar altında

barınak karlar altında

Resim 223
Son yılların en soğuk kışı Türkiyeyi vurdu.Barınağımızda  bu soğuklardan etkilendi.Kimi gönüllümüz yürüyerek kimi taksi ile kimi yavaş yavaş arabasıyla gelerek bize destek olmaya çalıştılar.
Petra anne buzlu yolları aşarak Büyükçekmeden geldi ,Sibel anne cam suyu   donmuş vaziyette mola vere vere ulaştı barınağa.Ben gönüllümüz metin babanın arabasıyla ulaştım.Berkkan,kadir,derya anne,müjde anne de bir şekilde barınağa ulaştı..
Amaç kimsesiz canlara destek olmaktı.
Her kesin yapabileceği bir şeyler mutlaka vardır.Gelemese bile eski gazete ,makarna, mama,polar,yorgan,battaniye  vb yollayabilir.
Bu gün itibari ile barınak da tüm sular donmuş vaziyette musluklardan su akmıyor ,iski suyu dahil.Fosseptik çekilemiyor çünki borular dahi donmuş ,personel kovalarla atıkları çöp konteynerlerine dolduruyor.Sürekli sıcak su hazırlayıp donan tüpleri çözmeye çalışıyoruz.Tuz temin ederek koguşlarda biriken karları eritip temizlik yapıyoruz.Doğal olarak insan gücüne de ihtiyaç var.
Klimalar donuş vaziyette çalışmıyor mevcut fanlı ısıtıcıları kullanıyoruz ,radyatör veya ufo tarzı ısıtıcılara ihtiyaç var.
Kazanlarda pişirdiğimiz et miktarı az çünki gaz donuyor sürekli…Ayrıca yol dolayısıyla da et gelemiyor.Depolardaki stokları kullanıyoruz.
O nedenle hazır mama tüketimi çok fazla .Soğuk havada hayvanlar daha fazla yemek yemek istiyor .
Herkes oturduğu apartmanda ki gazeteleri ,kullanılmış kıyafetleri toplasa bile barınağımız için destek vermiş olacaktır.
Biliyorum çok iç açıcı şeyler yazmadım ama gerçek bu.

Sevgili dostlarımız bu zor şartlarda desteğinizi bekliyoruz.Resim 219

Barınak Görüntüleri

More in Barınak Görüntüleri

 • Ziyaretçilerimiz

  Bugun oldukça yoğun bir gün oldu. Fransız Notre Dome Dasion sürdürebilir yaşam Klubu, Şişli Meslek yüksek okulu...

 • Kärcher

  Alman temizlik devi Kärcher firması sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bu yıl da barınağımıza profesyonel ekipmanlar ve ekipleri...

 • Cafe de doğum günü

  Bugün pazar Yedikule de kahvaltı ve doğum günü partisi kutlanıyor.

 • 4 Ekim ziyaretçilerimiz

  Sevgiye doğru sıralandik. 4 Ekim hayvanları koruma günü münasebeti ile şahane bir gün yaşadık.

 • Tunç baba ve Özlem anne

  Grafiti ile barınağımızı güzelleştiren gönüllü Tunç baba ve Özlem anne ye emeklerinden dolayı çok tşk ederiz.