Gerçek Hikayeler

Oğlum’un Hikayesi

Oğlum’un Hikayesi

16 Ağustos Pazartesi günü, İstanbulda Meteoroloji TV ve radyolarda anonslar yaptı. “Sağnak yağış, sel felaketi bekleniyor” diye. O gün vicdansız birileri, Cihangir parkına safkan 6 aylık Rotweiler köpeği terk edip kaçmış. Son derece şiddetli bir yağmurla birlikte köpekcik de başlamış ağlamaya. Sırılsıklam olmuş. Etraf da seslerden rahatsız olmuş. Tabiiki, her zamanki gibi kimler koşmuş yardıma, o civarda sokak hayvanlarını besleyen insanlar. Hayvansever 1-2 kişi gelmiş hayvana bakmaya. Ama köpek sakat yürüyemiyor hemen alıyorlar Veterinere götürüyorlar.

Muayene sonucunda doğuştan bir ön ve iki arka patisinin olmadığı bu nedenle yürüyemediği anlaşılıyor. Eve götürüyorlar. Evde 40 kedi var. Bizimki başlıyor kedilere hırlamaya, dalaşmaya. 2 gün muhafaza edebiliyorlar. Yuva aramanıyor. Fakat kimse sakat hayvan sahiplenmek istemiyor. Derneklere barınaklara Veteriner Kliniklerine başvuruyorlar sonuç olumsuz. Son çare “Hayvanların Darülacezesi Yedikule Barınağı”

Çarşamba günü beni aradılar yer yok dedim fakat hikayesini anlatınca yufka yüreğime gene söz geçiremedim, getirin dedim. Hemen getirdiler çok tatlı sempatik sevecen bir köpek. İsmini Oğlum koydum bahçede kulübeye yerleştirdim. Fakat çok korktu barınaktaki arkadaşları onu tanımak için yanına geldiğinde hırlıyor korkudan. Yakında düzelecektir. Onunla yakından ilgilenip korkusunu atıp sosyalleşmesine yardımcı olmaya çalışacağım. İçimden diyorum ki “o yağmur felaketinde nasıl bir vicdansızlıktır bu ki sakat bir köpek bir parka terk edilmiş. Bilmiyorum allah insanlara birazcık merhamet ve sevgi versin. Başka bir şey diyemiyorum.” Neyse bu sabah daha önce felçli köpeklerimize tekerlekli araba yapımında katkıda bulunan hayvansever dostumuz Dr Atilla Beyi aradım. Durumu anlattım resmini gönderdim. “Oğluşum için protez yapabilirmiyiz” diye araştıracağını söyledi umarım güzel haberler alırız.

Bu arada Oğluşumuzu bu haliyle kabul edecek, hayvansever bir aile arıyoruz dostlara duyurulur. Güzel haberlerini alınca sitemizden yayınlayacağız.

Lütfen bakamayacağınız hayvanı almayın kedi,köpek,kuş vb ne olursa olsun. Onlar bir canlı duyguları var bunu unutmayalım..

Gerçek Hikayeler

More in Gerçek Hikayeler

 • Lütfiye anne

  Lütfiye annenin 17 yıllık kedisi Melek olmuş. Acılarını hafifletmek için taksiye binip kedi satın almak üzere yola...

 • Şanslı

  İlginç bir yuvalanma hikayesi. Nimet anne, İstanbul’dan seferihisara taşındı. Ara ara İstanbul’a geliyor idi. Bu sefer geldiğinde...

 • Kuki

  Özgür bey Almanya da yaşıyormuş 6 ay önce tesadüfen İstanbul’da gezerken ,sokakta bir ev köpeği görüyor başıboş...

 • Yenikapı Miting alanındaki köpekler

  Gündüz fotoğrafları çekilen ve 168 paylaşımı olan Yenikapı miting alanındaki köpekler için yardım ilanına kimse gitmemiş. Barınak...

 • Pamuk

  6Bartınzede Pamuk kıza insan evlatlerından oluşan bir aileye yuvalandırdık. KISACA HİKAYESİ; Sözleşme ile sahiplendirdiğimiz aile Bartın’a tatile gidiyor...

 • Kuki

  Bazı hayvanlar çok kısmetlidir hemen yuva bulur ,ama önemli olan gittiği evde kalıcı olmasıdır. Kuki kız 3...