Gerçek Hikayeler

Çapkın Ganco’nun hikayesi

Çapkın Ganco’nun hikayesi

6-7 aylık olduğunu tahmin ettiğimiz Sen Bernard cinsi köpek Fatih sokaklarında başıboş dolaşırken bulundu ve barınağa getirildi. Çok sevecen, yalap şalap yılışık bir köpekti Ganco.Hemen resmini sitemizdeki yuva arayanlar kısmına koyduk. Çok taliplisi oldu. Yaşı küçük olduğu için kısırlaştıramadık. Sahiplendirdikten sonra kısılaştırılması gerekiyordu. Güvenilir bir aile olmalı, 4 ay sonra kısırlaştırılması için bize geri getirmeliydi. Tabiiki bu şartlarımı kabul edecek insanlar bulmak çok zordu. Çoğunluk doğurtup yavrularını parayla satıp anne’nin doğuracak hali kalmayınca sokağa atmayı tercih ettiği için (Barınağımız bu yollala sokağa atılmış cins köpek dolu) zorlanacağımdan emindim.

3-4 gün sonra daha önce Kuheylan isminde Golden-Çoban melezi köpeğimizi sahiplenen fakat sorun yaşadığı için üzülerek geri getirmek zorunda kalan ünlü tango hocası Ümit İris ve Şule Hn geldi. Ara ara barınağımıza uğrar sevebilecekleri bir köpek bulmaya çalışırlardı.( Bu arada Kuheylan çok şanslı çok iyi bir yere Prof. Cengiz Arslanın Durusu Park’ taki villasına bekçilik yapmaya gitti.) Ganco’da kararkıldılar. Sevindim çünkü güveniyordum.

4 ay sonra söz verdikleri gibi geri getirecekler kısırlaştırmak için. İsmini bir tango figürü olan Ganco koydular. 1 hafta sonra ziyarete gittim ve çok iyi anlaştıklarını görüp memnun oldum. 1.5 ay sonra Şule Hn aradı “Ganco çok yiyor ve şişmanladı sağlığı için zarar olurımu şimanlığı” diye sordu akşama uğrar bakarım dedim.

Aksam evlerine gittik bir de ne göreyim bizimkinin karnı burnunda hamile ama onlar anlayamamışlar. Rezil oldum :) , şakaya vurdum.
“Sizlere bilmece. Çarşıdan aldım 1 tane eve geldim 3-4 tane bilin bu nedir” dedim bilemediler gülerek “Ganco, hamile” dedim, kızımız barınağa gelmeden sokakta çapkınlık yapmış isterseniz geri alabilirim dedim. “Hayır asla biz onu seviyoruz çocuklarınıda severiz” dediler. İçim rahatladı . Çünkü 1.5 ayda birbirlerine çok alışmışlardı.

9 Temmuzda telefon çaldı. Şule Hn “3 torunumuz oldu. 2si öldü 1 tane kaldı. gel gör Meral Annesi” diye davet ettiler. Ancak 15 gün sonra gidebildim. Bebek Ciro çok tatlı çok iri normal yavrunun 3 katı büyüklükte. Ciro, Ganco gibi tango da bir figür ismiymiş..
Annenin kendisi daha çocuk, yavrusuna bakamıyor. Aklı fikri yemek ve oyun da, ciro da annesi gibi yemek ve viyak viyak ağlamadan başka bir sey bilmiyor. Ama Şule Hn sikayetçi değil mamayla besliyor yavruyu.Tüm mahalle çocukları bahçede Ganco ve Ciroyu sevmeye oynamaya geliyor. her gün bahçe kapısının önü çocuk dolu. Çok mutlu oldum resimlerdede gördüğünüz gibi aile mutlu.

Tersi de olabilirdi “bu köpek hamile sokakta hangi sokak köpeğiyle çiftleşti bilmem, istemiyorum alın götürün” de diyebilirlerdi. Demediler bu nedenle onlara minnettarım..
Umarım mutlulukları çok uzun sürer…

Gerçek Hikayeler

More in Gerçek Hikayeler

 • Lütfiye anne

  Lütfiye annenin 17 yıllık kedisi Melek olmuş. Acılarını hafifletmek için taksiye binip kedi satın almak üzere yola...

 • Şanslı

  İlginç bir yuvalanma hikayesi. Nimet anne, İstanbul’dan seferihisara taşındı. Ara ara İstanbul’a geliyor idi. Bu sefer geldiğinde...

 • Kuki

  Özgür bey Almanya da yaşıyormuş 6 ay önce tesadüfen İstanbul’da gezerken ,sokakta bir ev köpeği görüyor başıboş...

 • Yenikapı Miting alanındaki köpekler

  Gündüz fotoğrafları çekilen ve 168 paylaşımı olan Yenikapı miting alanındaki köpekler için yardım ilanına kimse gitmemiş. Barınak...

 • Pamuk

  6Bartınzede Pamuk kıza insan evlatlerından oluşan bir aileye yuvalandırdık. KISACA HİKAYESİ; Sözleşme ile sahiplendirdiğimiz aile Bartın’a tatile gidiyor...

 • Kuki

  Bazı hayvanlar çok kısmetlidir hemen yuva bulur ,ama önemli olan gittiği evde kalıcı olmasıdır. Kuki kız 3...