Barınak Günlüğü

Çöp evden kurtarılan köpekler

Çöp evden kurtarılan köpekler

Çöp evden kurtarılan uyuz köpecikler 11 eylül den bu yana sabırla tedavi oluyor. 3 ayda gelinen durum bu. Boşa dememiş ATA’lar SABIRLA KORUK HELVA OLUR diye.


 

11 Eylül 2015

Bugün çok yorucu bir gündü. Aksaray semtinde şehrin göbeğinde, ihbari yapılan yer, yıkımı başlatılmış kapısına kilit takılmış bir bina idi .  6 sene önce tamamen boşalttığım istif ve çöp ev yeniden dolmuş ( 2009 daki yazım için tıklayın>> ) ihbar üzerine gönüllülerimiz Eren, Deniz, Arzu kardeşlerimizin insan üstü çabaları ile 11 yetişkin, 6 göbek bağı üstünde bebek köpek, 1 hasta kedi kurtarıldı.

Binanın dış cephesi hamaböcekleri ile dolu, koku tüm mahalleye yayılmış halde idi. Binada yıkım başlamış merdivenler dahil yıkılmış, hayvancıklar, korkudan terasa ve bir alt kata inmiş, yalnızlıktan açlıktan, pislikten sinmişlerdi. Normal yoldan içeri girmek mümkün değildi. Kapıda asma kilit vardı ama kapıdan girilse bile merdivenler yıkılmıştı. Tek çare yan binadan terasa çıkmaktı. Gönüllülerimiz Eren ve Deniz önce yan binadan terasa geçip ordaki 5 köpeği güçlükle aldılar. Çünkü çok yabani ve saldırganlardı. Sonra alt kattan sesler gelince, karanlık, pislik içindeki alt kata inildi. Orda ki kötü halde 6 köpek de alındı. Son bir kontrol yapmak için tekrar bakıldığında 6 adet yeni doğmuş bebek fark edildi ve alındı. Terasdaki kediler kaçıştığından ve zorda olmadıklarından onlar alınmadı. Çok hasta olan bir kedi alındı.

Barınağa gelindiğinde hepsine hemen uyuz iğneleri yapıldı mama ve su kondu çok ürkek ve korkaklar ve ileri derece uyuzlar. İşimiz zor, çünkü tedavileri uzun sürecek. Bu hayvan sevmek değil rahatsızlık. Hiç kimsenin hayvanlara bu eziyeti hayvan severlik kisvesi altında çektirmeye hakkı yok. Ev yıkılacak, bu hayvan sever olduğunu iddia eden bayan yeni bir ev tutacak. Hangi semtte oturacaksa o mahallenin vay haline. Gene istifçiliğe başlayacak üzgünüm o kişiye tavsiyem acil tedavi olması. Hayvanlardan uzak durması yönünde olacak.

Eren, Deniz ve Arzu kardeşlerime sonsuz teşekkürler.

Ben sahiplendirmek kısırlaştırmak, mahalleye rehabilitasyon sonrası bırakmak için onca çaba sarf ederken, birdenbire 17 adet daha köpek geldi. Ayrıca her gün gelen trafik kazası geçirmiş hayvanlar da ayrı. Siz duyarlı dostlarımızdan uyuz iğnesi (ivermectin bol miktarda) kuru ve yaş mama , makarna desteği bekliyoruz.

Barınak Günlüğü

More in Barınak Günlüğü

 • 2 adet Pincher

  Bu sabah barınağın sokağına surların dibine karton koli ile bırakılıp kaçılmış 2 adet Pincher . Tamamen Tesadüf...

 • Mert artık yürüyor

  Sabırla koruk helva olur. Yüzde 1 bile şans olsa her tür tıp veya alternatif tıp tedaviyi denemek...

 • 1000 lik

  Güne mutlu haberler ile başlayalım, 1000 lik oğlumuz yuva buldu. Hikayesini tekrar hatırlatalım ; 2 sene kadar...

 • Akrabalar

  Yedikule sevgi evinden patili dost vermişsek artık akraba olmuşuz demektir. Mine anne Yahya Baba ya ocak 2009...

 • Yunus

  Dün sahil yolunda orta refüj de yaralı halde iken kurtardığımız Yunus kız ı bugün kliniğe gönderdik röntgenleri...

 • Kutu içinde kediler

  Güne mutlu haberle başlayalım😜LOTO VE TOTO yuva buldu🙏❤️Burcu anne Fatih baba Eymen bebek Loto toto 5 kişilik...