Barınak Günlüğü

Çöp evden kurtarılan köpekler

Çöp evden kurtarılan köpekler

Çöp evden kurtarılan uyuz köpecikler 11 eylül den bu yana sabırla tedavi oluyor. 3 ayda gelinen durum bu. Boşa dememiş ATA’lar SABIRLA KORUK HELVA OLUR diye.


 

11 Eylül 2015

Bugün çok yorucu bir gündü. Aksaray semtinde şehrin göbeğinde, ihbari yapılan yer, yıkımı başlatılmış kapısına kilit takılmış bir bina idi .  6 sene önce tamamen boşalttığım istif ve çöp ev yeniden dolmuş ( 2009 daki yazım için tıklayın>> ) ihbar üzerine gönüllülerimiz Eren, Deniz, Arzu kardeşlerimizin insan üstü çabaları ile 11 yetişkin, 6 göbek bağı üstünde bebek köpek, 1 hasta kedi kurtarıldı.

Binanın dış cephesi hamaböcekleri ile dolu, koku tüm mahalleye yayılmış halde idi. Binada yıkım başlamış merdivenler dahil yıkılmış, hayvancıklar, korkudan terasa ve bir alt kata inmiş, yalnızlıktan açlıktan, pislikten sinmişlerdi. Normal yoldan içeri girmek mümkün değildi. Kapıda asma kilit vardı ama kapıdan girilse bile merdivenler yıkılmıştı. Tek çare yan binadan terasa çıkmaktı. Gönüllülerimiz Eren ve Deniz önce yan binadan terasa geçip ordaki 5 köpeği güçlükle aldılar. Çünkü çok yabani ve saldırganlardı. Sonra alt kattan sesler gelince, karanlık, pislik içindeki alt kata inildi. Orda ki kötü halde 6 köpek de alındı. Son bir kontrol yapmak için tekrar bakıldığında 6 adet yeni doğmuş bebek fark edildi ve alındı. Terasdaki kediler kaçıştığından ve zorda olmadıklarından onlar alınmadı. Çok hasta olan bir kedi alındı.

Barınağa gelindiğinde hepsine hemen uyuz iğneleri yapıldı mama ve su kondu çok ürkek ve korkaklar ve ileri derece uyuzlar. İşimiz zor, çünkü tedavileri uzun sürecek. Bu hayvan sevmek değil rahatsızlık. Hiç kimsenin hayvanlara bu eziyeti hayvan severlik kisvesi altında çektirmeye hakkı yok. Ev yıkılacak, bu hayvan sever olduğunu iddia eden bayan yeni bir ev tutacak. Hangi semtte oturacaksa o mahallenin vay haline. Gene istifçiliğe başlayacak üzgünüm o kişiye tavsiyem acil tedavi olması. Hayvanlardan uzak durması yönünde olacak.

Eren, Deniz ve Arzu kardeşlerime sonsuz teşekkürler.

Ben sahiplendirmek kısırlaştırmak, mahalleye rehabilitasyon sonrası bırakmak için onca çaba sarf ederken, birdenbire 17 adet daha köpek geldi. Ayrıca her gün gelen trafik kazası geçirmiş hayvanlar da ayrı. Siz duyarlı dostlarımızdan uyuz iğnesi (ivermectin bol miktarda) kuru ve yaş mama , makarna desteği bekliyoruz.

Barınak Günlüğü

More in Barınak Günlüğü

 • Kärcher

  Alman temizlik devi Kärcher firması sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bu yıl da barınağımıza profesyonel ekipmanlar ve ekipleri...

 • Borusan Yalın 6 Sigma &CRM

  Borusan Yalın 6 Sigma &CRM departmanı çalışanları Burçin Annemiz organizasyonu ile “Küçük Ahmet Hayvan Barınağında “hikaye kitabımız...

 • El Cezire Tv

  El Cezire Tv sokak hayvanları ile ilgili Belgesel çekimi için geldiler. Türkiye deki sahipsiz sokak hayvanları sorunu...

 • Era

  Sevgili Era kızımızın doğum günü okul da kutlandı. Hülya annemiz Era nın okul arkadaşlarının hepsine “Küçük Ahmet...

 • Doğuş grubu

  Doğuş grubu 50 den fazla grubu ile ziyaretimize geldiler. Duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ederiz .

 • Era ziyerete geldi

  Hülya anne, Doğu baba Era kızı ilk kez barınaga getirdi 🙏Küçük Ahmet barınakta hikaye kitabından Era nın okul...